Haber

İHH, İsrail’in katliamına tepki göstermek için Türkiye’nin dört bir yanından İncirlik Üssü’ne akın edecek.

İsrail’in 25 gündür katliamlar yaptığı Gazze’de hayat durma noktasına geldi. Birçok ülkede vatandaşlar Gazze’ye destek gösterileri düzenlerken; İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Cuma günü tepki olarak Türkiye’nin her yerinden İncirlik Üssü’ne yürüyeceklerini duyurdu.

“BİNLERCE ARAÇLA İNCİRLİK’E GİDECEĞİZ”

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, basın açıklamasında, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına son vermemesi halinde Türkiye’nin dört bir yanından İncirlik Üssü’ne yürüyeceklerini belirtti. Yıldırım, “Cuma günü yola çıkacağız. Kimse bize ‘dur’ demesin. Filistin’de şu anda 32 bin bina çöktü. Acilen ateşkes sağlanmalı ve insani yardım koridoru açılmalıdır. Cuma günü, Binlerce araçla İncirlik’e yürüyeceğiz. Çok tarihi bir gün.” “Bu nedenle dünya haklarına büyük bir görev düşüyor. Devletlerin ve liderlerin çıldırdığı bir dönemdeyiz. Bu nedenle tüm dünyada ‘Haklar Kardeşliği’ hareketini başlatacağız.” söz konusu.

“KONU DÜNYA MESLEĞİDİR”

Yıldırım şöyle devam etti: “ABD, Türkiye’yi tamamen işgal etmek için kuşatmış durumda. Bunun en önemli koordinasyonu İncirlik ve Kürecik üzerinden yapılıyor. Biz artık dünyayı kurtarmaya çalışıyoruz. İyi insanları bir araya getirmek için çalışıyoruz. Güncel konu Filistin meselesi değil.” Mesele dünyanın işgalidir. Siyonistlerin işgal ettiği ABD, Almanya, Fransa ve İngiltere gibi Avrupa devletlerinin kurtuluşunun başlangıcıdır.

“AYAĞA KALK”

Avrupa ve ABD halkına sesleniyorum. Siyonizm sizi işgal etmiştir ve liderleriniz Siyonist hizmetkarlardır. Sadece Filistin’e bomba atmıyorlar, sizi de sömürüyorlar. Siyonizmin işgal ettiği en büyük toprak Amerikan halkının yaşadığı topraklardır. Ey Amerika halkı! Ayağa kalkın ve haklarınızı arayın. Beyaz Saray’ın önüne gidin. 100 bin kişiyle İncirlik üssüne gideceğiz. Türkiye halkı, binlerce insanla ayağa kalkıyor, yola çıkıyor. Evinizde kalmayın, uyumayın. Çocuklar ölüyor. Bu çocukların ölümüne sessiz kalırsanız aynısı bizim çocuklarımızın da başına gelecektir. Bu nedenle İncirlik üssüne yürüyeceğiz. Türkiye’nin her yerinden gelen araçlarımızla İncirlik’e yürüyeceğiz. “İncirlik üssünü kuşatacağız.”

“TBMM’DE İNCİRLİK’İN KAPANIŞINI GÜNDEME KOYUN”

TBMM’ye çağrıda bulunan Yıldırım, “İncirlik ve Kürecik’in kapatılmasını Meclis’e gündeme getirin. Bunu gündeme getiren ve olumlu oy verenin adı tarihin şanlı sayfasına yazılacaktır. İsrail bizim inşa ettiğimiz hastaneleri bombalayacak, bizi korkutacak, İncirlik’i açık tutacağız.” “Bunun gibi değil.” söz konusu.

haber-kadikoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu