Yaşam

Ayvalık Belediyesi’nden Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Buluşmaları

Ayvalık’ta Bayana Yönelik Şiddetle Uğraş ve Bayan Sıhhatini Güçlendirme Projesi hayata geçti.

Ayvalık Belediyesi Mahalleevleri ve Bayanın Toplumsal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği (KASAİD) Ayvalık Şubesi 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddetle Memleketler arası Uğraş gününde Bayana Yönelik Şiddetle Gayret ve Bayan Sıhhatini Güçlendirme Projesi’ni hayata geçirdi.

Proje dâhilindeAyvalık Belediyesi Mahalleevleri ve Bayan Müşavere Meskeni ve KASAİD ile birlikte düzenlediği birinci toplantısı Ali Çetinkaya Mahalleevi’nde gerçekleştirdi. Aktifliğe iştirak ağır oldu.

Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi ve Bayan Sıhhatinin Güçlendirilmesi projesi çerçevesinde, Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin ve eşi Canan Ergin de projeye başından sonuna tüm dayanağı sağladı.

Kadın Buluşmaları ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ eğitimleri ile başladı. Ayvalık Belediyesi Mahalleevlerinde yapılan eğitimler, Bağlantı Uzmanı Hülya Ayvalı ve Sosyolog Zeynep Batur tarafından verildi.

‘Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesinde Yasal Haklarımız’ ve ‘Kadın Sağlığı’ bahis başlıkları olmak üzere farklı günlerde sürdürülerek 3 ay devam edecek ve buluşmalar her hafta bir mahalle meskeninde tüm Ayvalıklı bayanlara yönelik olarak devam edecek.

Bir sonraki toplantının 30 Kasım 2022 günü saat 13.30’da Hamdibey Mahalle Evi’nde yapılacak. Toplantılara tüm kadınlarınmız davetlidir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu