Haber

Eski kız arkadaşının evine zorla girmeye çalışan şüpheli tutuklandı

Güngören’de eski kız arkadaşının evine baltayla zorla girmeye çalıştığı, daha önceki bir olayda da annesini darbederek yaraladığı belirlenen şüpheli tutuklandı.

18 Kasım’da kuşkulu Haşim K, annesiyle birlikte yaşayan eski kız arkadaşı Gönül K’nin Mareşal Çakmak Mahallesi’ndeki meskenine giderek, zorla içeriye girmek istedi. Kapı açılmayınca elindeki baltayla konuta ziyan veren ve camları kıran kuşkulu hakkında Gönül K. ve daha evvel darbettiği annesi Asiye D. şikayetçi oldu.

Gönül K, savcılığa verdiği sözünde, şüphelinin 4-5 yıllık erkek arkadaşı olduğunu, geçimsizlikleri artınca ayrılarak annesinin meskenine gittiğini fakat şüphelinin daima farklı numaralardan arayarak kendisine ulaşmaya çalıştığını, yanıt vermediğinde de tehdit içerikli bildiriler attığını söyledi.

Asiye D. de şüphelinin isteği olmadan konuta geldiğini, kendisini darbederek bıçak çektiğini belirterek, “Son seferinde evime baltayla geldi. Hakkında uzaklaştırma kararı olmasına rağmen ikametime gelerek, beni ve kızımı rahatsız etmektedir. Son olarak evimin camlarını kırdı, artık uyuyamaz hale geldik. Şikayetçiyim.” dedi.

Şikayet üzerine gözaltına alınan Haşim K, süreçlerinin akabinde Bakırköy Adalet Sarayına sevk etti.

Şüpheli Haşim K, savcılık tarafından tutuklanması istemiyle hakimliğe gönderildi.

Bakırköy 3. Sulh Ceza Hakimliğince tabiri alınan Haşim K, müşteki Gönül K. ile yaklaşık 7 yıldır gönül münasebetlerinin olduğunu belirterek, müştekilerin konutlarına kendisinden istedikleri parayı vermek için gittiğini, konuta gizlice girmediğini, Asiye D’yi darbederek burnunu kırmadığını söyledi.

Mahalleden tanıdığı bazı kişilerden Asiye D’nin merdivenden düştüğünü öğrendiğini, müştekinin yaşadığı kaza sonucunda yaralanmasında kendisini suçladığını belirten kuşkulu, müştekilere maddi yardımını esirgemediğini, hakkındaki suçlamaların hakikat olmadığını söyledi.

Hakimlik, kuşkulu Haşim K’nin “nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme” ve “kemik kırığına sebep olacak şekilde kasten yaralama” hatalarından tutuklanmasına karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu