Sağlık

Yıllardır hizmet veren bir hastane gibi.

Kocaeli Büyükşehir’in Defne’de yaptırdığı hastanede tedavi altına alınan depremzedeler, gördükleri ilgiden çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Hatay’ın Defne ilçesinde 20 günde inşa edilen hastane, hafta başından itibaren hasta kabulüne başladı. 10 doktor ve 4 diş hekimi olmak üzere 59 sağlık çalışanının görev yaptığı hastanede günde yaklaşık 400 hastaya sağlık ve ilaç hizmeti veriliyor. Hastaneye kendileri veya çocukları için gelen depremzedeler, “Yıllardır hizmet veren bir hastane gibi” sözleriyle hem hastanenin temizliğinden hem de çalışanın ilgisinden duydukları memnuniyeti dile getiriyor.

DOKTORLAR VE GÖREVLİLER ÇOK İLGİLİ

54 yataklı, yıllık 250 bin hasta kapasiteli Kocaeli Büyükşehir Defne Hastanesi bölgede çok değerli bir ihtiyacı karşıladı. Kendileri veya çocukları ya da yakınları için hastaneye gelen depremzedeler, gördükleri bakımdan ve aldıkları hizmetten çok memnun olduklarını söylüyor. Deprem sırasında yaşadığı kaygıyı hala hissettiğini belirten depremzede Perihan Çapar, “Doktorlar çok ilgilendiler, ilaçlarımızı da veriyorlar. Bize yardım eden ve yanımızda olan herkese teşekkür ederiz. Allah kimseye büyük acılar yaşatmasın, büyük korku” dedi.

HASTANE ÇOK TEMİZ

Çocuklarını hastaneye getiren Tahsin Yeşilçay ve eşi Cemile Yeşilçay, “Çocuklarımızı doktora götürdük. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederiz. Çok temiz, çok keyifli bir hastane, bizimle de çok ilgileniyorlar. Yıllardır güya hizmet veren bir hastane gibi elinizde sağlık. Çocuklar da memnun kaldı. Doktorlar, eczacılar ve çalışanlar bizimle çok ilgilendiler, çok beğendik. Sallamadan sonra çadırda kalıyoruz. Hastane açıldığı için telefonuma mesaj geldi” açıklamasını yaptı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu