Ekonomi

vivo Türkiye yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor

Dünyanın lider teknoloji markalarından biri olan vivo, Türkiye pazarındaki yatırımlarına vivo Türkiye fabrikasında açtığı yeni hat ile devam ediyor.

 

Çin, Kuzey Afrika, Güney ve Güneydoğu Asya’da 8 üretim merkezi ile yıllık yaklaşık 200 milyon akıllı telefon üretim kapasitesine sahip olan vivo, Türkiye üretim tesisini 2021 yılında toplam 20 milyon dolarlık yatırımla hizmete açtı. Bu üretim tesisinde vivo Türkiye, şık tasarımı ve yüksek performansı ile segmentinde büyük beğeni toplayan Y serisi cihazları üretmektedir.

 

Tüm dünyanın final heyecanıyla yakından takip ettiği FIFA Dünya Kupası’nın resmi akıllı telefonu Vivo, dünya çapındaki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. vivo Türkiye yatırımcısı Jianhua Li tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, markanın Türkiye pazarına ve müşterilerine yatırımlarına hız kesmeden devam edeceği duyurulmuştu. Bunun ilk sonucu olarak artan talep sonrasında 2 üretim hattı ile üretim yapan tesisin kapasitesi artırılmış ve 3. üretim hattı devreye alınmıştır.

 

Türkiye akıllı telefon ekosistemine yatırım yapmaya devam edeceğiz

19 Aralık’ta açılan üçüncü üretim hattı ile üretim kapasitesi yüzde 35 artarken, 90 yeni istihdam yaratıldı. Li, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, yeni istihdam sağlayarak Türk ekonomisine katkıda bulunmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek; “Türkiye akıllı telefon pazarından çok umutluyuz ve tüm yatırımlarımızı buna göre planlıyoruz. Yakın zamanda tamamladığımız yeni V25 5G ve Y serisi modellerimizin ardından şimdi de Türkiye üretim tesisimize yeni bir üretim hattı kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm bu yatırımların arkasında Türkiye için uzun vadeli planlarımız yatıyor. Önümüzdeki dönemde de kullanıcılarımıza, paydaşlarımıza ve çalışanlarımıza yatırım yapmaya devam etmek, Türk kullanıcılarını kaliteli ve ileri teknoloji cihazlarla buluşturmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu