Haber

Muğla’da kaybolan kişinin öldürüldüğü iddiasına ilişkin 3 şüpheli adliyede

Muğla’da 13 yıl önce kaybolan Bayram Tosun’un öldürüldüğü argümanı üzerine başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 3 kuşkulu, Denizli’de adliyeye sevk edildi.

Denizli Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince İstanbul’da televizyon stüdyosunda gözaltına alınan V.T, (52) ve K.T. (48) ile Denizli’de yakalanan K.B’nin (35) emniyetteki süreci tamamlandı.

Zanlılar, ağır güvenlik tedbirleri altında adliyeye gönderildi.

Tosun’u tabancayla öldürdüğü ileri sürülen şüpheli V.T, adliyeye götürülürken basın mensuplarının “Cinayeti neden işlediniz?” şeklindeki sorusuna, “Sizin sorularınıza verecek cevabım yok. Gereken yerlere cevap verdim. Eşimi ölene kadar seviyorum.” yanıtını verdi.

Ceset arama çalışmaları sonlandırıldı

K.T’nin, Bayram Tosun’un kocası tarafından öldürüldüğünü ve cesedinin Muğla’nın Menteşe ilçesindeki yere gömüldüğüne yönelik sözü üzerine, Kozağaç Mahallesi’ndeki Hazankuyu mevkisinde başlatılan ceset arama çalışmalarına son verildi.

Aramalarda herhangi bir ceset parçası bulunamadı.

2019’da bölgede kemik modülleri bulunmuş

Jandarmanın araştırması sonucu, bölgede 2019’da insan kemiği parçalarının bulunduğu, yapılan soruşturmadan sonuç alınamadığı ve kemik parçalarının kimsesizler mezarlığına gömüldüğü tespit edildi.

Kemik parçaları, DNA incelemesi için mezardan çıkartılarak Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Olay

Denizli’nin Çameli ilçesindeki konutundan 2009’da ayrılarak Muğla’nın Menteşe ilçesine çalışmaya giden ve kendisinden bir daha haber alınamayan Bayram Tosun’un yakınları kayıp başvurusunda bulunmuş, aradan geçen sürede sonuç alınamamıştı.

Bir televizyon programına katılan Bayram Tosun’un iş arkadaşı V.T’nin (52) eşi K.T. (48), Tosun’un kocası tarafından öldürüldüğünü, cesedinin Menteşe ilçesindeki yere gömüldüğünü söylemişti.

Polis takımları, V.T. ile K.T’yi İstanbul’daki televizyon stüdyosunda gözaltına almıştı. K.T’nin sözü üzerine, erkek kardeşi K.B. de (35) Denizli’de yakalanmıştı.

K.T. ve K.B’nin ifadeleri üzerine 26 Kasım’da Menteşe ilçesine bağlı Kozağaç Mahallesi’ndeki Hazankuyu mevkisinde iş makineleri ve dedektör köpek yardımıyla arama çalışması başlatılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu