Ekonomi

Kira anlaşmazlıklarında arabuluculuk dönemi başlıyor

Bugün kira ve kat mülkiyeti uyuşmazlıklarında yeni bir dönem başlıyor. Hem ev sahipleri hem de kiracılar, mahkemeye gitmeden önce arabulucular aracılığıyla uyuşmazlıklarına çözüm arayacak.

BUGÜN BAŞLIYOR

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, tarımsal üretim sözleşmelerinden kaynaklanan hukuki uyuşmazlıklarda zorunlu arabuluculuk uygulamasının bugün başladığını belirtti. Bakan Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, tarımsal üretim sözleşmelerinden kaynaklanan hukuki uyuşmazlıklarda zorunlu arabuluculuğun bugün başladığını belirtti.

“İKİ HAFTA İÇİNDE SONUÇLANACAK”

Tunç, tarımsal üretim sözleşmelerinden kaynaklanan uyuşmazlıklara ilişkin açılacak davalarda dava kuralı olarak dava açmadan önce arabulucu kullanılmasını düzenleyen hukuki kararın usul ve esaslarını içeren yönetmeliğin Resmi Gazete’de yayımlandığını bildirerek, şunları kaydetti: yaptığı açıklamada:

“Bu uyuşmazlıklarda, sözleşme üretimi konusunda uzmanlık eğitimi almış arabulucular veya bu eğitimi almış olanların bulunmaması durumunda başka arabulucular görevlendirilir. Arabulucu, atandığı tarihten itibaren iki hafta içinde başvuruyu sonuçlandıracaktır. Bu süre gerekli görülen hallerde arabulucu tarafından en fazla bir hafta uzatılabilir.Tarımsal üretim sözleşmesinden kaynaklanan “Davalarda basit yargılama usulü uygulanacak ve bu davalar ivedi olarak görülecektir.”

ugurludag-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu