Haber

İzmir’de 19 Mayıs coşkusu devam ediyor

izmir19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Gün boyu yapılan etkinliklerin ardından bayram coşkusu akşam saatlerinde de devam etti. Mabel Matiz konserinde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, gençlere şunları söyledi; “Sekiz gün sonra sandıktayız söz? On yılınızı kurtaracak refah, rahatlık, adalet, özgürlük size akacak. Sekiz gün sonra sandıkta mısınız? Söz?” O çağırdı.

İzmir’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında sabah saatlerinde başlayan törenler gün boyu devam etti. 19 Mayıs coşkusu İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği gençlik yürüyüşü ve Mabel Matiz konseri ile arttı.

Lozan Meydanı’ndan başlayıp Gündoğdu meydanına kadar devam eden yürüyüşe İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ev sahipliği yaptı. Yürüyüşe İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, bürokratlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gençlik yürüyüşünün ardından sanatçı Mabel Matiz, Gündoğdu Meydanı’nda gençlerle buluşarak sevilen şarkılarını seslendirdi. Kürsüye çıkan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmirliler adına Mabel Matiz’e zeytin ağacı hediye etti.

Başkan Soyer, gençlere seslenerek, “Harikasınız güzel İzmir’in güzel insanları. İzmir yine İzmir. İzmir biz Mustafa Kemal’in evlatlarıyız. Mustafa Kemal Atatürk ne diyor, “Zafer diyebilenlerindir. , “Zafer benimdir”. Zafer bizim mi? Bir şeyler yapmalıyız. 8 gün sonra sandıktayız. Söz on yılınızı kurtaracak. Refah, rahatlık, adalet, özgürlük size akacak. 8 gün sonra sandıkta mısınız? Kelime? Fedakarlık sizler için güzel İzmirliler, kazanacağız, göreceksiniz, kazanacağız.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

haberpolateli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu