Ekonomi

Fed yetkililerinden faiz ve enflasyon mesajı

Kashkari, Bloomberg’e verdiği röportajda yüzde 2’lik enflasyon hedefine makul bir sürede ulaşılması gerektiğini belirterek, “Ekonomi bu hedefe ulaşmanın ne kadar süreceğini gösterecek, bunu şu anda bilmiyoruz” dedi. “

Kaşkari, daha fazla faiz artışına gerek olup olmadığını söylemek için henüz erken olduğunu yineleyerek, “Enflasyon ve istihdam verilerini takip edeceğiz” dedi. Fed yetkilisi, gerekirse daha fazla sıkılaştırmayı değerlendirebileceklerini söyledi.

Kashkari, büyüme rakamlarının Fed yetkililerini şaşırttığını belirtirken doların oldukça güçlü olduğunu da ifade etti. Kashkari, şu anda faiz indirimini tartışmadıklarını belirtti.

Kashkari, dün Fox News’a verdiği röportajda, “Faizler konusunda iyi bir yerde olduğumuzu söylemeye hazır değilim” dedi.

Fed yetkilileri son toplantıda faiz aralığını değiştirmeyerek yüzde 5,25-5,50 aralığında tutarken, Lider Jerome Powell faiz artışlarının sona ermiş olabileceğinin sinyalini verdi.

Chicago Fed Başkanı Austan Goolsbee de bugün CNBC’ye verdiği röportajda enflasyonla mücadelenin birinci öncelik olduğunu belirtti. Enflasyon konusunda ilerleme kaydedildiğini belirten Goolsbee, hâlâ yapılması gereken işler olduğunu ifade etti.

habereyupsultan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu