Sağlık

Deprem stresi kalp krizine neden olur mu? Kalp krizi nasıl teşhis edilir? Stres atardamarları tıkar mı?

Deprem Gerilim kalp krizine neden olur mu? Sorusu Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Deprem felaketinin ardından bölgede çok sayıda bina yıkıldı. Binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti. Birçok vatandaşımız uzun süre enkaz altında kaldı. Türkiye’nin birçok noktasından deprem bölgesine yardım gönderilirken, bölgede AFAD gruplarının arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Tamam, beyin sarsıntısı voltajı kalp krizine neden olur mu? Kalp krizi nasıl teşhis edilir? Gerginlik atardamarları tıkar mı? Detaylar burada…

DEPREM GERİLİMİ KALP ZORLUĞU OLUŞTURUR MU?

Stres anında vücudun adrenalin gibi hormonlar salgıladığını belirten Ulus, “Adrenalin salgılandığında kalp daha hızlı atar, vücudunuzdaki kan dolaşımınız hızlanır ve tansiyon yükselir. Kalbin kendisi için gerekli olan kan akışı sağlanamayabilir. • Engellenirse/daralırsa, kan kalbe ve beyne ulaşamayabilir, bu da kalp krizi veya felce neden olabilir.

KALP KRİZİ NASIL ANALİZ EDİLİR?

prof. Kalp krizinin en belirgin özelliğinin göğüs ağrısı olduğunu vurgulayan Ulus, ağrının göğüs ortasında baskı şeklinde olabileceği gibi sırt, omuz, boyun ve karın bölgesinde de hissedilebileceğini söyledi. Kalp krizi geçiren hastalarda bası ve terleme şeklinde ağrı olduğunu, bazen kusmanın da eklendiğini belirten Ulus, hastaların “çok şiddetli, göğüs kafesine baskı yapıyormuş gibi bir ağrı tarifledikleri”ne dikkat çekti. bir mengene ile”.

STRES KALP DAMARLARINI KAPATIR MI?

Pittsburgh Amerikan Üniversitesi’nden Prof. Kamarck’a göre tansiyon ortamında tansiyonun sık yükselmesi damar duvarlarına zarar veriyor ve tansiyon hormonlarının etkisiyle damar sertliği riskini artırıyor.

KALP STRESTEN AĞIR MI?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu