Haber

Çin’in ‘Dağ Kenti’ Raylı Toplu Taşımayla Ulaşım Sorununu Çözdü

Çin’in “dağ şehri” olarak bilinen Chongqing’de işleyen demiryolu taşımacılığı sınırlarının toplam uzunluğu, Pazartesi günü 5’inci hattın yeni bölümünün trafiğe açılmasıyla 500 kilometreyi aştı.

Chongqing Belediyesi Konut ve Kentsel-Kırsal Kalkınma Kurulu’ndan yapılan açıklamaya göre, yeni bölümün açılmasıyla birlikte kentte faaliyet gösteren raylı toplu taşıma limitlerinin sayısı 12’ye yükseldi.

Güneybatı Çin’de bulunan Chongqing, yıllar boyunca raylı ulaşım sistemi yapımında birçok atılım yaptı.

Dağlık arazi koşullarına uyum sağlamak için özel olarak geliştirilmiş tren modelleri sunan kent, dünya standartlarında çok sayıda raylı sistem geçiş köprüsü inşa etti.

DUYURU (İngilizce): ZHOU SIYU, Xinhua muhabiri:

“Bu bahar, Chongqing raylı ulaşım sistemi halka güzel manzaralar sunmakla kalmıyor, aynı zamanda iyi haberler de getiriyor. 27 Şubat’ta 5. hattın yeni bölümünün açılmasıyla Chongqing raylı ulaşım sisteminin toplam uzunluğu 500 kilometreye ulaştı. Bu sayede halka daha büyük kolaylıklar getirecektir. Sistem aynı zamanda Chongqing’in demiryolu ulaşım sistemini de yeni bir seviyeye taşıyacak.”

Şehrin Konut ve Kentsel-Kırsal Kalkınma Komitesine göre, Chongqing çok katmanlı bir raylı ulaşım sistemi inşa etmek için daha fazlasını yapacak.

2025 yılına kadar şehir, hem hizmette hem de yapım aşamasında toplam menzili 1000 kilometreden fazla olan bir raylı ulaşım sistemine sahip olmayı hedefliyor.

Chongqing’den bildiren Xinhua Haber Ajansı muhabirleri.(XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu