Yaşam

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu: Bakanlığımızın tüm yapısını depremzedelere açtık

Türkiye 24 gündür yüzyılın felaketiyle boğuşuyor.

Kahramanmaraş merkezli depremler 11 ili enkaza çevirdi.

45 binden fazla vatandaşın hayatını kaybettiği afet bölgesinde tüm Türkiye tek yürek oldu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki AK Parti kümelenme toplantısı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı yurtların illere dağılmış güzel bir altyapıya sahip olduğunu belirtti.

“11 ilde bulunan yurtlarımız ilk andan itibaren depremzedelere açıktır”

Bakan Kasapoğlu, depremzedelerin barınmasına yönelik çalışmalarla ilgili de şu ifadeleri kullandı:

İlk etapta yurtlarımızdaki boş yatakları değerlendirmek amacıyla 160 bin kişilik kapasiteyi depremzedelere açtık, depremzedeler tarafından kullanılıyor. Ankara Çubuk başta olmak üzere tüm tesisleri sosyal tesisleriyle birlikte depremzedeler için tahsis ettik. Mersin’den Kayseri’ye, Kayseri’den Rize’ye depremzedeleri yurtlarımızda ağırlıyoruz. İstanbul, İzmir diğer iller ve özellikle doğal deprem iller; 11 ildeki yurtlarımız ilk andan itibaren depremzedelere açıktır. Osmaniye ve Gaziantep’teki önemli altyapımız söz konusu. Çocuklara ve gençlere yönelik etkinliklerde onları ihmal etmiyoruz.

“Allaha şükür bakanlığımızın tüm yapısını depremzedelerimizin hizmetine açtık”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın deprem bölgesinde yürüttüğü çalışmalara değinen Kasapoğlu, yurtta yüz yüze eğitim gören öğrencilerin durumuna ilişkin şöyle konuştu:

Yüz yüze eğitim gören öğrencilerimizin ve staj yapan öğrencilerimizin mağdur olmaması için yurtta da kalmaları için bloklar ayırıyoruz. Gençlik kamplarımız var, 50’den fazla kampımız var. Depremzedeleri de kamplarımızda ağırlıyoruz. Bunun yanı sıra gençlik merkezlerimiz, salonlarımız, stadyumlarımız ilk andan itibaren; Çok şükür bakanlığımızın tüm yapısını depremzedelerimizin hizmetine açtık. Gençlik liderlerimiz ve istekli gençlerimiz ilk andan itibaren sahadalar. Cumhurbaşkanlığı teşkilatımızın en üst yöneticisinden tüm çalışanlarına kadar hepsi ilk andan itibaren sahada.

samsat-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu