İş

ATSO Başkanı Bahar: Yabancı yatırımcıların Türkiye’ye ilgisi artabilir

ATSO Lideri Bahar yaptığı yazılı açıklamada, Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in açıklamalarının iş dünyası tarafından umut ve iyimserlikle karşılandığını belirtti.

Döviz kurlarının bekledikleri ve olması gereken seviyelere geldiğini belirten Bahar, “Ardından vergi artışları açıklandı. Ancak bu adımların çok sık gerçekleştiğini ve kümülatif etkilerinin faiz getirisini taşıdığını zaman zaman dile getirdik. ekonomide ani bir yavaşlama riski var.” sözlerini kullandı.

Yıl sonuna kadar yeni bir vergi artışının gündemde olmadığını vurgulayan Bahar, şöyle devam etti:

“CDS primlerinin 400 puanın altına düşmesi, ülkenin dış borçlanma maliyetlerinin düştüğünü ve küresel finans piyasalarında Türkiye’ye olan güvenin arttığını gösteriyor. Bu durum yabancı yatırımcıların Türkiye’ye olan ilgisini artırabilir ve ülke ekonomisine hareketlilik getirebilir.”

“Olumlu sinyaller istikrarlı bir ekonomi politikasına işaret ediyor”

Bahar, finansa erişimdeki güçlüklerin analiz edilmesine yönelik adımların, iş dünyasının finansal güçlendirme ve kaynaklara daha kolay erişmesine ve ekonominin canlanmasına katkı sağlayabileceğini kaydetti.

Gerçekleşen olumlu sinyallerin istikrarlı bir ekonomi politikasına işaret ettiğini ve bu olumlu telaffuzların hayata geçirilmesinin en büyük temennileri olduğunu belirten Bahar, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bu adımlara toplum ve iş dünyamızın desteği de istikrar ve güven açısından önemlidir. İş dünyası olarak ekonomi yönetiminin aldığı tedbirleri yakından takip ediyoruz. Bunların nedenlerini biliyor ve olumlu sonuçlar vermesini temenni ediyoruz.” Ancak bu süreci daha yavaş bir geçişle sürdürmelerini bekliyoruz.Biz bunu özellikle hizmet sektörlerindeki mikro ve küçük ölçekli işletmelerin sürdürülebilirliği açısından önemsiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu