Haber

Denizli’de düzenlenen toplu açılış töreni bakanların konuşmalarıyla başladı (2)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Denizli’de düzenlenen toplu açılış töreni bakanların konuşmalarıyla başladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 29 Ekim Bulvarı’nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, her zaman hizmet siyasetinin içinde yer aldıklarını ve milletin huzuruna her zaman projelerle çıktıklarını söyledi.

Denizli’de son 19 yılda 4 milyar 83 milyon liralık elektrik yatırımı yaptıklarını kaydeden Dönmez, “Bugün 7 ilçeyi daha doğalgaza kavuşturuyoruz. Baklan, Bozkurt, Buldan, Çal, Doğalgazlı Çameli, Çardak ve Kale. 4 mahallemiz kaldı. İnşallah en kısa sürede tamamlayarak doğalgaz konforu ve rahatlığından faydalanmalarını sağlayacağız.” dedim.

Bakan Dönmez, önümüzdeki yüzyılın Türkiye’nin yüzyılı olacağını belirterek, şunları söyledi:

“Siyasetimizin öznesi bu aziz millettir. Yerli ve milli bir duruştur. Milletimizin hayal ve hedeflerini gerçeğe dönüştürmektir. Bu siyaset vizyon, kararlı duruş, güçlü liderlik ister. Direnen milyonlarca insan ister. sizin gibi liderinin arkasında.Allah sizden razı olsun.AK Parti her seçimde.” Cumhurbaşkanımızın ve Cumhurbaşkanımızın yanında oldunuz ve şimdi 2023 seçimlerinde bir kez daha AK Parti mi diyoruz? Bir kez daha Recep Tayyip Erdoğan mı diyeceğiz? Bu inanç, bu özveri, bu ruh inşallah bizi yeni zaferlere taşıyacak.”

“Türkiye dünyanın dikkatle takip ettiği ülke haline geldi”

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, bugüne kadar yapılan hizmetlerin Recep Tayyip Erdoğan’ın desteğiyle yapıldığını söyledi.

2002’de tarım ihracatının 3,8 milyar dolar olduğunu hatırlatan Kirişci, “Peki, 2022 sonunda bu rakam neydi? 30 milyar dolara ulaştı. Peki 30 milyar dolar nedir? Türkiye’nin hazır giyim ve otomotiv ürünlerinin tamamı Türkiye’nin elindeydi. 36 milyar dolar ama şimdi tek başına tarım ve gıda ürünleri 30 milyar dolara ulaştı. Allah izin verirse bu yılın sonunda ve gelecek yılın başında bu 30 milyar doları öpüşen kardeşlerim sağlamış olacak.” dedi.

2002 yılında tarıma verilen desteğin sadece 1,8 lira olduğunu belirten Kirişci, şöyle devam etti:

“Şimdi ne kadar? Kardeşlerim 54 milyar lira. 30 kat arttı. Bu artışı sağlayan cumhurbaşkanı sayesinde bu ülke üretmeye devam etti. Bu artış sadece bitkisel üretimde mi oldu? Hayır, hayvansal üretimde de oldu? Bugün 9,9 milyon büyükbaş hayvanımız varken, ne kadar?” 18 milyona yükseldi. Küçükbaş hayvan sayısı 32 milyondan 58 milyona çıktı. Nitekim bu üreticiler sayesinde Türkiye arıcılık ve su işlerinde destan yazmaya başlamıştır.”

12’şerli 6’lılar masasının bir araya gelmesine rağmen cumhurbaşkanı adayı çıkaramadıklarını kaydeden Kirişci, “Dönüyorlar ve Cumhurbaşkanımız aday olamaz diyorlar. Çünkü millet sevgisi yok, millet sevgisi yok. millet vatan sevgisi yok bayrak sevgisi yok bunlar yoksa kendi çıkarları var vatan onların umurlarında değil bu vatan onların geçmiş işlerini ve faillerini biliyor aynı fiiller ve failler Bu nedenle bu fiillere ve faillere karşı 20 yılda girdiğimiz her seçimde Sayın Cumhurbaşkanımıza verdiğiniz bitmek tükenmek bilmeyen takviyeden dolayı alarma geçmişlerdir.”

Hizmet politikasının kendilerine yakışacağını belirten Kirişci, “Onlar da dedikoducu. ibadet aşkıyla hizmet eden bir inanç ve kültürün var olduğu halde yakmazlar.” Bunu yok etmeye mecburdurlar. Tüm bildikleri bu. Bu ülke refah ülkesi olmasın, daha fazla koşmasın, gündem belirleyen değil, gündemi belirlenen ülke olsun istiyorlar ama çok şükür Türkiye tüm dünyanın dikkatle takip ettiği bir ülke haline geldi.”

“İş ve hizmet fırtınası yapmaya devam edeceğiz”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bugün hizmete girecek olan Denizli Çevre Yolu ve Honaz Tüneli’nin toplam 32 kilometre olduğunu söyledi. Daha önce 18 kilometresini açtıklarını hatırlatan Karaismailoğlu, “Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde 14 kilometreyi açıp 2 bin 640 metre uzunluğundaki Honaz Tüneli ile hizmete açıyoruz. 28 kilometrelik yolu sadece 14 kilometreye indiriyoruz. Ankara, İzmir, Afyon ve Uşak’tan Antalya’dan Burdur’a gelen araçların şehre girmeden transit bağlantılarını bu şekilde sağlıyoruz’ dedi.

Karaismailoğlu, 100 yılı alacak işleri 20 yıla sığdırdıklarını belirterek, “İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde eser ve hizmet fırtınası yaratmaya devam edeceğiz. Sıradan insanlar masalara oturur. Adayımız 200 yıldır milletin gönlünde taht kuran Recep Tayyip Erdoğan’dır.” dedi.

(Bitti)

darendeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu