Haber

Artık yok dedirten dolandırıcılık! Geçersiz diş hekimi inşaat işçisi

İstanbul’da bir akrabasının önerisiyle eve çağrılan diş hekiminin inşaat işçisi olduğu ortaya çıktı.

Geçen yıl dişi ağrıyan Rıdvan K. (44), yakınının önerdiği diş hekimini aradı. Diş tedavisinde kullanılan aletlerle Rıdvan K.’nin Şişli’deki evine giden “Doktor Murat”, Rıdvan K.’ye bir dizi işlem uyguladı. Akabinde 10 bin lira bedel aldı. Ancak Rıdvan K.’nin rahatsızlığı geçmedi.

Tedavi ve doktor hakkında şüpheleri olan Rıdvan K., yaptığı araştırmada Doktor Murat’ın adının Ferhat B. (40) olduğunu ve mesleğinin doktor değil inşaat personeli olduğunu öğrendi.

Büyük şok yaşayan Rıdvan K., Ferhat B. hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Şikayet dilekçesinde kendisini Murat olarak tanıtan Ferhat B., yaptırdığı işlemlerden sonra dişlerinin kötüleştiğini ve 10 bin lira ödediğini söyledi. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında zanlının ifadesi kullanıldı. Ferhat B., müştekiyi tanımadığını ve herhangi bir diş tedavisi uygulamadığını iddia etti.

5 YIL HAPİS İSTENİYOR

Soruşturma sonucunda zanlı Ferhat B.’nin suçtan arınmak için ifade verdiği ve “izinsiz ilaç” suçunu işlediği değerlendirilerek 5 yıla kadar hapsi istendi. İddianame, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Zanlı önümüzdeki günlerde mahkemeye çıkarılacak.

KAYNAK: SABAH GAZETESI

menderes-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu