Teknoloji

Apple, iPhone 16’da aşırı ısınma sorunun böyle çözebilir

Eylül ayında iPhone 16 serisinin tanıtılmasını beklerken, sızdırılan maket görüntüleri şimdiden serinin nasıl bir tasarıma sahip olacağına dair fikir veriyor.

Apple’ın özellikle Pro modellerinde daha büyük kamera sensörlerine yer açmak için iPhone 16’nın arkasındaki MagSafe şarj halkalarını inceltmesi bekleniyor. Ayrıca iPhone 16 modellerinin özel bir kamera donanım düğmesiyle geleceği de söyleniyor.

Şimdiyse yeni bir sızıntı, iPhone 16’nın bataryasıyla ilgili bazı ilginç detayları ortaya çıkarıyor. Bu detaylar iPhone 15 Pro modellerinin en önemli sorunlarından biri olan bataryanın aşırı ısınması sorunuyla yakından ilgili. Apple, sorunun ısıyı iyileştirmek için bir yazılım güncellemesi ile çözüleceğini söylese de birçok iPhone 15 Pro kullanıcısı hala telefonlarının ısındığını bildiriyor.

Sızıntıyı yapan Majin Bu, iPhone 16’ya ait olduğunu iddia ettiği bazı görseller paylaştı. Görüntülerde iPhone 16’ya ait olduğu iddia edilen batarya, geleneksel folyo yerine metal bir kasanın içinde görülüyor ve bu da Apple’ın ısı dağılımını yönetmek için yeni bir yöntemi olduğunu gösteriyor. Özellikle, çoğu akıllı telefon bataryası, ısı dağılımı için neredeyse hiçbir işe yaramayan siyah folyoya sarılıyor.

Sızıntıda paylaşılan diiğer bir ilginç ayrıntı ise pil kapasitesinin 3,597mAh olacağı. Karşılaştırma yapmak gerekirse, iPhone 15’in pili 3,367mAh.

Dolayısıyla, bu görüntülerin gerçek olduğunu düşünürsek akıllı telefonun pil ömrünün artmasını bekleyebiliriz. iPhone 16 serisi; iPhone 16, iPhone 16 Plus, iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max modellerinden oluşacak.

ahmetli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu