Haber

6 yaşında evlilik vakası; Adliye önünde destek ve protesto

Kadir İstekli ile baba Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki HKG’nin nikahına ilişkin davası öncesi adliye önünde eylem yapan grupların yanı sıra takviye için gelenler de vardı.

Kadir Wishli, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatima Gümüşel’in 6 yaşındaki bir çocuğun evliliğine ilişkin yargılandığı davanın ilk duruşmasında, duruşmaya yayın yasağı ve gizlilik kararı verildi. Anadolu 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki 2’nci duruşma öncesi adliye önünde farklı kümeler toplandı. Olayı protesto etmek için harekete geçenlerin yanı sıra Hiranur Vakfı üyeleri de adliyeye geldi. Adliye önüne ayakta durmak için gelen bir grup vakıf üyesi, bekledikten sonra polis ekipleri tarafından uzaklaştırıldı. Kümelenme nedeniyle polis ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı. Adliye önünde toplanan Sol Feminist Hareket üyeleri, hiçbir kadını tek başına gezdirmeyeceklerini söyleyerek sloganlar attı. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu adliye önünde basın açıklaması yaptı.

karatayajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu