Ekonomi

VİOP’ta endeks kontratı güne yükselişle başladı

Nisan vadeli endeks sözleşmesi açılış seansında, bir önceki seans kapanışının yüzde 0,5 üzerinde 5.467,75’ten işlem gördü.

Dün 5.200-5.570 puan ortasında dalgalı bir seyir izleyen endeks kontratı, normal seansı önceki kapanışının yüzde 1.7 üzerinde 5.443,50 puandan kapattı. Endeks kontratı akşam seansında yükselişini sürdürerek 5.458,00 puana ulaştı.

Analistler, dünya çapında yavaşlayan ekonomik aktivitenin ve artan petrol fiyatlarının enflasyonla mücadele çabalarını engelleyebileceğine dair endişeler arasında küresel borsaların taraf bulmakta zorlandığını söyledi.

Yurt içinde reel efektif kurun, yurt dışında ise Euro Bölgesi’nde Üretici Fiyat Endeksi’nin (ÜFE), ABD’de fabrika siparişleri ve güçlü mal siparişleri başta olmak üzere yoğun enformasyon gündeminin takip edileceğini belirten analistler, teknik olarak bunu söyledi. , endeks sözleşmesinde 5.500 ve 5.600 seviyeleri takip edilecek. direnç, 5.400 ve 5.350 puanın dayanak noktasında olduğunu kaydetti.

reyhanliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu