Haber

“Vergi Kaçakçı Esnafın Boykot Edilmesi Gerekiyor” Diyen Kullanıcıya Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten Yanıt Geldi!

Twitter’da Furkan Gurbetoğlu isimli bir kullanıcı, İstanbul’da ziyaret ettiği bir dönerciyi örnek olarak paylaşarak, bazı esnaf lokantalarında makbuz kesilirken, yiyeceklerin içecek vergisi kapsamında gösterildiğini ve KDV’nin %1 oranında kesildiğini paylaştı. Artan tepkilerin ardından Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek konuyla ilgili paylaşımda bulundu.

Detaylar için burada… ?

Twitter’da Furkan Gurbetoğlu isimli bir kullanıcı, “Hırsız/dürüst esnafın kısa hikayesi” diyerek söze başladı ve İstanbul’da gittiği restoranların faturalarındaki KDV sorunuyla ilgili bir paylaşım yaptı.

Kaynak

Devamı şu şekilde; ?

“İlk başta Gelir İdaresi’ni arayıp vergi memurlarımızı Çağlayan’da döner yemeye davet edecektim. Sonra esnafın çoğunun da aynı şeyi yaptığını bildiğim için vazgeçtim.”

‘Kesin olan bir şey var ki, günlük cirosu en az 100-150 bin lira olan ama doymayan, pervasızca hırsızlık yapan bu dönerciden bir daha alışveriş yapmayacağım.’

“Son olarak da yüzde 3000 kâr marjı ile çalışan ve fırsat buldukça sürekli zamdan bahseden, zam yapan esnafı boykot edin. Nerede olursanız olun mutlaka dürüst esnaf vardır. Soyuluyorsak soyuluyoruz. kendi irademiz. Tek çözüm boykottur.”

Kesilen cipsleri de bu gönderiye eklemiş ?

?

?

Diğer kullanıcıların yorumları;

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de paylaşımı alıntılayarak bu konuların takipçisi olacaklarını paylaştı.

Konu hakkında ne düşünüyorsun?

Görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu