Haber

Trump’tan en yakın rakibine ‘aday olma’ uyarısı: Oyları bölmek

Hakkında ceza davası açılan ABD’nin ilk başkanı Donald Trump, seçimlerde rakibi olması beklenen Florida Valisi Ron DeSantis’i “aday” olması konusunda uyardı.

Trump, kurduğu sosyal medya platformu TruthSocial’da yaptığı paylaşımda, 2024 başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi aday olması beklenen Florida Valisi DeSantis’i suçladı: “Ron DeSantis, en hafif tabirle, önümde sandıklarda iyi sonuç vermeyen genç bir adam. Liderliğe aday olmaya karar verirse, bu yalnızca Cumhuriyetçi Parti’ye zarar verir ve onu bir şekilde böler. değerli ve pahalı MAGA oylarını kaybedecek ve bir daha asla başarılı bir aday olamayacağına inanıyorum. Florida seçmeninin sandığı gibi vali olarak kalırsa, bu tamamen farklı bir durum olur. Sadece söylüyorum. Ama kim bilir?”

Morning Consult tarafından 3 Nisan’da yapılan bir ankette, ankete katılanların yüzde 55’i Trump’a oy vereceğini söylerken, yüzde 26’sı en yakın rakibi DeSantis’e oy vereceğini söyledi. Ocak ayında yapılan ankette Trump, DeSantis’in 17 puan önündeydi. (HABER MERKEZİ)

basiskele-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu