Haber

Sabah Yazarı Babaoğlu’nun “Allahu Ekber” Yazısı: “Viddi Vid’i Kes”

Hayatta kalanları uzaklaştırırken toplu olarak ‘tekbir’ getirilmesi, depremzedeleri şok edebileceği gerekçesiyle eleştirildi. Sabah Muharriri Haşmet Babaoğlu, endişelerinin siyasi olduğunu öne sürerek şunları ekledi: “Vidi Vidi’yi Kes”

Kahramanmaraş’ta 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremlerin ardından enkaz kurtarma çalışmalarından bazı ‘tekbir’ görüntüleri tepkilere neden oldu.

Deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına katılan bir istekli, “Tekbir Allahu Ekber diye bağırıyorsunuz 50 kişi 100 kişi birden bağırıyorsunuz biraz mantıklı olun lütfen bu kişi şoka girebilir. başına gelenlere şaşırabilir, hatta korkudan kalp krizinden ölebilir, biraz mantıklı olun.” duruma tepki göstermişti.

Sabah Gazetesi editörü Haşmet Babaoğlu ise durumu farklı bir açıdan değerlendirerek, “Neyi bekliyorsunuz? Depremden yüz küsur saat sonra enkazdan çıkarılan insanlar, ‘Aman Allah’ım’ dediler. !” terimlerini kullandı.

Babaoğlu, yazısında ayrıca, “Önünüze özel tasarlanmış haber görselleri koyuyorlar ve günde 5 kez duyduğunuz ezan sırasında bile söylendiğini unutturuyorlar. Ama bilin ki… çok panik ve çok agresif.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın

selcuklu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu