Teknoloji

Refik Anadol, Las Vegas’ın Viral Kulesi The Sphere’de Eserlerini Sergiledi

Alışılmışın dışında yöntemlerle göz alıcı eserler yaratan değerli sanatçımız Refik Anadol birçok değerli projede yer aldı ve çalışmalarını değerli firmalara tanıttı. Sanatçının değerli yerlerde sergilenen eserleri tüm dünyada takdir görmekte ve bu bağlamda sanatçı da takdir edilmektedir. başarıdan başarıyakoşma.

Bugün bu başarılara bir yenisi daha eklendi. X (Twitter) hesabı üzerinden yaptığı duyuruda Refik Anadol4 Temmuz’dan bu yana Las Vegas’ı aydınlatıyor Küre’nin İlk sanatçı olduğunu açıkladı. Bu bağlamda dünyanın gündemine oturan bu devasa yapı üzerinde sanatçının eserleri sergilenecek.

The Sphere 29 Eylül’de ziyaretçilere açılacak.

54.000 metrekare alana sahip The Sphere, 29 Eylül’deki U2 konserine rezidansa ev sahipliği yapacak. O zamana kadar Exosfer’de (The Sphere’in dış kısmına verilen isim) bir sanat programı devam edecek. Refik AnadolDev billboard olarak da bilinen 54 bin metrekarelik alandan 360 derece yararlanan ilk sanatçı olacak.

The Sphere için özel olarak hazırlanacak eserde Anadol’un “ Makine Halüsinasyonları: Küre” isimli bir bilgi heykeli olacak. Yani bu ay başlayan sanat programının açılışı Refik Anadol’un eseriyle yapıldı. 4 ay boyuncadevam edecek.

Dinamik programlamanın avantajlarından yararlanan sanatçı ve grubu, eserin iki versiyonunu oluşturdu. Bu bağlamda bu iki versiyon, her defasında farklı renklerde, hizada ve hızda oynanarak çeşitlilik sağlayacaktır.

Öncekilerden çok farklı bir çalışma olmasa da Refik Anadol’a göre bu sıra dışı tuval (Küre), yeni bir algoritma ve fikir yöntemi gerektiriyor.

haberulas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu