Haber

Rapor: ABD’de orduya güven yüzde 50’nin altında

Kaliforniya merkezli Ronald Reagan Vakfıtarafından yapılan kamuoyu yoklamasıABD kamuoyunun son yıllarda orduya güven eksikliğini sürdürdüğünü ortaya koydu.

Vakfın Kasım ayında ABD’nin farklı eyaletlerinde yaptığı kamuoyu yoklamasında Amerikan halkının yüzde 48’inin orduya güvendiği görüldü.

2018’de yüzde 70 olan güvenin son dört yılda yüzde 50’nin altına düştüğünün belirtildiği çalışmada, katılımcılara bunun nedenleri de soruldu.

Ankete katılanların yüzde 62’si ‘askeri komuta kademesinin çok politize olduğunu’ söylerken, sivil yönetimlerin aldığı kararların özellikle Afganistan’dan çekilmenin orduya olan inancı azalttığı vurgulandı.

Araştırmada orduya katılmak isteyip istemediklerine ilişkin sorulara “Asla katılmak istemiyorum” veya “Katılmak istemiyorum” diyenlerin oranı yüzde 54, ABD’yi isteyenlerin oranı ise yüzde 54 oldu. Ukrayna’yı desteklemeye devam etme oranı yüzde 57 oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu