Ekonomi

Polisan Holding, 54 dönüme 3 bin ağaç dikti

Polisan Holding, 11 Kasım Ulusal Ağaçlandırma Günü kapsamında Dilovası’nın Tavşanlı Bölgesi’ne 3 bin ağaç dikti.

Polisan Holding açıklamasına nazaran, temmuz ayında gerçekleşen yangında tahrip olan 54 dönümlük alanın ağaçlandırıldığı aktifliğe, Polisan Holding CEO’su Mehmet Hacıkamiloğlu, boya, kimya ve liman yatırımlarının üst düzey yöneticileri, Polisan çalışanları ve Polisan Ortaokulu öğrencileri katıldı.

Etkinlikte kimya, boya, liman işletmeciliği yatırımlarının bulunduğu Dilovası’na, 11 Kasım Ulusal Ağaçlandırma Günü kapsamında 3 bin ağaç dikildi. Aktiflikte, çocuklara ağaç dikimi ve bakımı hakkında da bilgi verildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Hacıkamiloğlu, son devirde yaşanan ve sayıları gitgide artan orman yangınlarının kendilerini derinden üzdüğünü belirterek, şunları kaydetti:

“Burası da yangında küle dönen ormanlık alanlardan biri. Yangın sonrası tabiatın kendini muhafazasına yardım etmek ve biyoçeşitliliğe dayanak sunmak için çalışanlarımızla, öğrenci kardeşlerimizle bugün buradayız. 3 bin ağaç diktik. Aslında işin en kolay kısmı bu, kıymetli olan bundan sonrası yani ormanı müdafaa ve büyütme süreci. Bugün dünyada iklim değişikliğine bağlı olarak birçok felaket yaşanıyor. Ormanlık alanlarımızı korumadığımız, doğayı ve suyu çöplerle zehirlediğimiz için karşı karşıya kaldığımız bu felaketlerle lakin birlikte gayret ederek başa çıkabiliriz.”

Hacıkamiloğlu, iklim değişikliği ile mücadele çalışmalarının tüm faaliyet alanlarında ve operasyonlarında etkin bir şekilde uygulandığını, 2012 yılından beri yürüttükleri projelerin sonucu olarak karbon emisyonunu yüzde 53 oranında azalttıklarını aktardı.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Hacıkamiloğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Genel müdürlük binamızda, üretim tesislerimizde ve operasyon alanlarımızda yenilenebilir kaynaklardan elde edilen gücün kullanım oranını yüzde 50’ye çıkardık. Hedefimiz oranı yüzde 100’e çıkarmak, şu anda bu projelerin üzerinde çalışıyoruz. Bunu önemsiyoruz; zira karbon emisyonu büyük oranda güçten kaynaklanıyor. Fosil yakıtların yerini yenilenebilir, tabiat dostu güç kaynaklarının alması için yatırımlar yaptığımız üzere, bu bakış açısının yerleşmesine hizmet edeceğine inandığımız her türlü proje, aktiflik ve çalışmanın içinde yer almaya ihtimam gösteriyoruz.

Sahip olduğumuz kimya ve boya fabrikasını yeşil fabrika standartlarına nazaran yine inşa ettik ve üretimlerimizi bu fabrikalara taşıdık. Ayrıyeten yağmur suyu hasadı yapıyoruz. Güç ve su tasarrufuna katkı sağlayan prosesler geliştirdik ve muvaffakiyet ile uyguluyoruz. Yürüttüğümüz bütün çalışmalarla şirketlerimizin karbon ayak izini düşürmeye çalışıyoruz. Ana amacımız dünyanın en büyük holdingi olmak değil; dünyaya en âlâ davranan olmak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu