Haber

Orhan Okulu Muratpaşa Belediyesi Yağlı Güreş Güreşlerinde başpehlivan oldu.

ANTALYA’da Muratpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Yağlı Güreş Güreşlerinde Orhan Okulu finalde rakibi İsmail Balaban’ı mağlup ederek başpehlivan oldu. 20-21 Mayıs tarihlerinde başlayacak Türkiye Yağlı Güreş Ligi öncesi Muratpaşa güreşlerinde ilk kez Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemi uygulandı.

Muratpaşa Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Yağlı Güreşler, Misafirperver Özel Meydan’da yapıldı. Güreşlere 45’i başpehlivan olmak üzere farklı boylarda 1000’e yakın sporcu katıldı. Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın ev sahipliğinde düzenlenen güreşleri izlemek için Konuksever Er Meydanı’ndaki tribünler günün erken saatlerinde doldu.

PEHLİVANLAR UZUN GÖSTERİ Konuksever Er Meydanı’nda yapılan güreşler dualarla başladı. Öğle saatlerinde aralarında Orhan Okulu, İsmail Balaban, Ali Gürbüz, Yusuf Can Zeybek, Ertuğrul Dağdeviren, Fatih Atlı ve Serhat Gökmen’in de bulunduğu başpehlivanlar çifte çayırda boy gösterdi. Birinci tür kura çekiminin ardından pehlivanlar Türk ve Atatürk bayraklarıyla seyircileri selamladı. Tarihi Edirne Kırkpınar Güreşlerinde görev alan davul-zurna takımı Muratpaşa güreşlerinde görev alırken, güreşlerde 1 ton yağ kullanıldı. VAR SİSTEMİ İLK KEZ UYGULANDI Muratpaşa güreşlerinde 20-21 Mayıs tarihlerinde Manavgat Belediyesi 10. Yağlı Güreş Güreş Türkiye Yağlı Güreş Ligi’nde ilk kez start alacak. sistem uygulandı. VAR sistemi için meydanın dört bir köşesine ve kule hakem heyetinin bulunduğu yere yüksek çözünürlüklü kameralar yerleştirildi. Türkiye Klasik Güreş Federasyonu Yayın Kurulu Başkanı Hüsnü Kaftan, VAR sistemi ile ilgili “Futbolda böyle bir uygulama vardı, yağlı güreşte ilk kez oluyor. Daha önce tek kamerayla çekim yapılıyordu. HERKES BULUŞTU. ER MEYDANI İÇİ Er Meydanı’nda heyecanlı güreşler devam ederken, Önder Uysal Antalya’nın siyaset ve iş dünyasından birçok ismi Er Meydanı’nda ağırladı.Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AK Parti Antalya Milletvekili adayı, CHP Antalya milletvekili adayı Barış Atay TİP Antalya milletvekili adaylarından Konuksever Özel Meydanı’nı ziyaret etti.5.Muratpaşa Belediyesi Yağlı Güreşleri’nin Cumhuriyet’in 100.yılı adına açılan ihaleyi 2 milyon 23 bin liraya Ahmet Aktaş kazandı.Aktaş ve Başkan Uysal seyircileri birlikte selamladı. SON OKULUNUN ADI VE BALABAN Bu yıl ilk kez ‘Paşa’nın Aslanı’ Orhan Okulu, ‘Sarı Fırtına’ İsmail Balaban, ‘Megastar’ Ali Gürbüz gibi isimler Muratpaşa Güreşlerinin ikinci türü, Antalya seyircisinin karşısına çıktıkları yer. Büyük heyecana sahne oldu. İsmail Balaban’ın Ali Gürbüz ile, Orhan Okul’un Yusuf Can Zeybek ile eşleştiği tipten Balaban ve Okul çıktı ve ardından bu iki isim finalde karşı karşıya geldi.

Finalde rakibi İsmail Balaban’ı mağlup eden Muratpaşa Belediyesporlu güreşçi, Orhan Okulu 5. Muratpaşa Belediyesi Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan oldu. Başpehlivan Okulu ile güreşte dereceler elde eden Serhat Gökmen, Fatih Atlı ve İsmail Balaban’a kupa ve madalyalarını Lider Uysal, CHP İl Başkanı Nuri Cengiz ve Muratpaşa Belediyespor Lideri Özcan Yılmaz takdim etti.

kavaklidereajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu