Haber

Narlıdere’den Deprem Bölgesine Sevkiyat Devam Ediyor

Ülkemizin 10 ilini etkileyen büyük depremin ardından Narlıdere’de başlayan seferberlik kesintisiz devam ediyor. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, bugün öğlene kadar Fuar İzmir’e sadece 3 tır malzeme teslim ettiklerini belirterek, “Vatandaşlarımızın büyük katkılarıyla dayanışmayı büyütüyoruz. Afetzede vatandaşlarımızın her birinin desteğine ihtiyacı var. Bu büyük dayanışmayı devam ettirmeliyiz” dedi.

Narlıdere’deki deprem bölgesi için seferberlik sürüyor. Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen iki büyük depremin ardından, afetten etkilenen vatandaşların yaralarını sarmak için Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yardım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Narlıdere Belediyesi ve Kaymakamlık işbirliğiyle sürdürülen yardım faaliyetlerine gönüllüler de büyük destek veriyor. Bölgede acil ihtiyaçlar kapsamında toplanan su, kuru gıda, konserve, hijyen malzemeleri, battaniye, ısıtıcı gibi eserler vakit kaybetmeden Fuar İzmir’deki merkeze ulaştırılıyor.

DAYANIŞMAYA DEVAM ETMELİYİZ

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, nasıl bir felaketle karşı karşıya olduklarını her geçen gün gördüklerini ifade ederek, “Depremin 4. günündeyiz ve hala enkaz altında kalan vatandaşlarımız için hala umut doluyuz. , bir çok vatandaşımızın enkaz altından kurtarıldığı haberi geliyor.Daha fazla kişiye ulaşacağımıza inanıyoruz.Ekipler deprem bölgesinde harıl harıl çalışırken biz de Narlıdere’de tek yürek olmaya devam ediyoruz.3 TIR’ı teslim ettik. malzemeleri bugün öğlene kadar Fuar İzmir’deki merkeze ulaştırdık. Dayanışmayı vatandaşlarımızın büyük katkılarıyla büyütüyoruz. Afet mağduru vatandaşlarımızın her birimizin desteğine ihtiyacı var. Bu büyük dayanışmayı devam ettirmeliyiz.” dedi.

Başkan Engin; CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Münir Sirhan İtina, CHP İzmir İl Başkan Yardımcıları Özgür Akova ve İnanç Işıklı, CHP İzmir İl Saymanı Celal Yıldız ve CHP Narlıdere İlçe Başkanı Mesut Dingin kısa bir değerlendirme toplantısı düzenleyerek bölgeye yapılacak yardımlara ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberespiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu