Haber

N Kolay İstanbul Yarı Maratonu’nda bayanlarda Yayla Kılıç Gönen birinci oldu.

Dünyanın en yetkin yarı maratonları arasında gösterilen N Kolay İstanbul Yarı Maratonu’nda Türk sporcular arasında 1.11.51’lik derecesi ile birinci olan Yayla Kılıç Gönen, çok keyifli geçtiğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Sporİstanbul’un 18’incisini düzenlediği ve 60 ülkeden 12 bini aşkın katılımcının yer aldığı, 22’si kadın 34’ü erkek olmak üzere toplam 56 elit sporcunun katıldığı organizasyonun ardından basına açıklamalarda bulunan Yayla, şunları kaydetti: N Kolay İstanbul Yarı Maratonu’na ilk kez katıldı.

İspanya’da aldığı en iyi derecenin ardından en iyi ikinci sıraya ulaştığını vurgulayan Türk sporcu, “Çok mutluyum. Aslında bu yarışa en iyi derece için gittim. Dünya Şampiyonası’na kontenjandan katılabiliyorum. Ben de yarıştım. Birinci olmayı bekliyordum. Şimdi önümdeki Dünya Şampiyonalarına odaklanma zamanı.” dedi.

İspanya’daki başarısı sorulduğunda Yayla şu yanıtı verdi:

“Türkiye tarihinin en güzel derecesini elde ettim. Maalesef 6 Şubat’ta bir afetle karşılaştık ve ben Diyarbakır’da kamptaydım. Son iki hafta beni çok etkiledi. Sporun birleştirici ve güzelleştirici gücünden yola çıkarak” , O yarışa katılmaya karar verdim. OI tüm Türkiye için yarışa katıldı ve en uygun dereceyi elde etti. Yarışı bitiş çizgisinde bitirdiğimde gerçekten gurur duydum. Ülkemizin ne kadar güçlü olduğunu göstermek istedim. Türkiye Atletizm Federasyonu’na, desteklerinden dolayı sponsorlarıma, antrenörüm Sedat Gönen’e tüm destekçilerime ve kalbi benimle atan herkese teşekkür ederim.”

Türkiye’nin organizasyon kapasitesine değinen Yayla, “İlk kez katıldığım bu yarı maraton gerçekten dünyanın en iyi yarı maratonları arasında yer alıyor. Bugün burada çok iyi bir organizasyon ve koordinasyon olduğunu kanıtladılar. Dünya çapında sporcu sayısı bunu gösteriyor.Tüm Spor A.Ş.’ye teşekkür ediyorum” sözlerini tamamladı.

habercamardi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu