Haber

“Marmara Denizi hepimiz için” mesajı

KOCAELİ (İGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ekosistemin doğal dengesinin bozulduğu günümüzde tüm canlılara ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Son olarak Marmara Denizi’nin korunması ve saflaştırılması için değerli bir adım atan Büyükşehir, İzmit Körfezi Doğu Havzası’nın dip çamurunun temizlenmesi, susuzlaştırılması ve bertarafı projesini başlattı. Kocaeli halkının daha temiz bir denize sahip olması için aralıksız çalışan ve değerli projeler üreten Büyükşehir, ilçe belediyeleri ile eş zamanlı olarak “Marmara hepimiz için” mesajının verileceği bir bilinçlendirme etkinliği düzenleyecek.

İŞLER TARTIŞILDI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Marmara Denizi Eylem Planı ve 8 Haziran’da Marmara Denizi’nde tüm belediyeler tarafından eş zamanlı olarak yürütülen, Temizlik İşleri ve Çevre Koruma Şube Müdürleri ile bir araya gelerek yapılacak çalışmaları görüştü. Kocaeli Kongre Merkezi Selim Sırrı Paşa Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Denetim Dairesi Başkanı Mesut Ehemmiyet ile Marmara Belediyeler Birliği Çevreleme Merkezi Müdürü Ahmet Cihat Kahraman da katıldı. Value ve Kahraman, Marmara Denizi’nin temizliğine yönelik çalışmalar ve gelecekte yapılacak çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdi.

SOSYAL BİLİNÇ

İlki geçen yıl gerçekleştirilen ve bu yıl biyoçeşitlilik temasının öne çıkarılacağı toplantıda, Marmara Denizi’nin korunmasında toplumsal farkındalığın önemi vurgulandı.

Buna göre 8 Haziran’da gerçekleştirilecek “Marmara Deniz Günü” etkinlikleri kapsamında “Marmara Hepimizin” deklarasyonu verilecek ve başta Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, Körfez’e kıyısı olan tüm ilçe belediyeleri, İzmit, çocukların, gençlerin, yerel STK’ların ve ilgili tüm vatandaşların katılımıyla bir dizi arınma ve farkındalık çalışması gerçekleştirmesini sağlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu