Haber

Kılıçdaroğlu: “Bu Yeni Akit Gazetesi Gibilerden Çok Var Sarayın Elinde. Gazete, Televizyon Süsü Verilmiş Provokasyon Aparatları”

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu Yeni Akit gazetesi gibilerden çok var Sarayın elinde. Gazete, televizyon süsü verilmiş provokasyon aparatları… Tüm bunlara rağmen milletimiz bu karanlık günleri atlatmayı bilecektir” dedi.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün TBMM küme toplantısında yaptığı konuşmanın Yeni Akit gazetesiyle ilgili kısmını toplumsal medya hesabından paylaştı. Kılıçdaroğlu, “Terörden nifak çıkaran alçaklar” başlığıyla paylaştığı görüntüye şu notu düştü:

“Bu Yeni Akit gazetesi gibilerden çok var Sarayın elinde. Gazete, televizyon süsü verilmiş provokasyon aparatları… Tüm bunlara rağmen milletimiz bu karanlık günleri atlatmayı bilecektir.”

“HESABINI SORACAĞIM”

Videoda Kılıçdaroğlu’nun bugünkü konuşmasının şu kısmı yer aldı:

“Kucaklaşmak, sarılmak, sevinmek yeri geldiğinde ortak üzülmek acıları paylaşmak… Bu bizim atalarımızdan geler haslettir, lakin birileri var ki, bu bağı koparmak için elinden geleni yapıyor. Beşerler birbirine sarılmasın, kucaklaşmasın, sığınmasın istiyorlar. Acısını, sevincini birbirleriyle paylaşmasın istiyorlar.

Bunların kimileri yönetici kimileri siyasetçi, kimileri gazeteci kılığında ortamızda geziyor. Terörden nifak çıkarıp, toplumu ayrıştırmak isteyenlerin tamamı alçaktır, bunu hiç kimse unutmasın.

Bakınız bu bir aparat, toplumun kucaklaşmasını istemeyen, kin ve öfke kusan, sarayın beslemelerinin oluşturduğu bir aparattır bu. Bu aparat ve bu aparatı kullananlar şunu çok âlâ bilsinler; bu fotoğrafa koyduğunuz kişi terör örgütünün pusu kurduğu kişidir. Öbür bir terör örgütünün hücum planladığı kişidir. Bu fotoğrafa koyduğunuz kişi, bir terör örgütünü bitirme planını yapıyor diye utanmadan, sıkılmadan suçladığınız kişidir. Bu yalanlarınızın, bu gaye göstermenizin, beş para etmez lisanınızın hesabını sormazsam namerdim. Hesabını soracağım.

Herkes şunu çok uygun bilsin, işine geldiğinde terör örgütüyle iş tutanların, ölüleri kaldırıp anayasa değiştirenlerin, işine geldiğinde teröristlerle mektup arkadaşı olanların bize vatan, millet dersi vermeye asla ve asla yürekleri yetmez. Hadlerini bilecekler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu