Yaşam

Kaş Bezirgan’da Yayla Şenliği

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yayla kültürünün yoğun olarak yaşandığı Kaş Bezirgan’da düzenlenen Yayla Şenlikleri büyük coşkuya sahne oldu. Festivalde Türk Halk Müziğinin güçlü sesi Tolga Çandar muhteşem bir konser verdi.

Yörük kültürünü yaşatmaya devam eden Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gömbe Yaylası’nın ardından Bezgirgan’da da şenlik düzenledi. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Bezirgan Yayla Şenliği’nde yöre halkına keşkek ikram edildi.

TOLGA ÇANDAR’DAN BÜYÜK KONSER

Festival kapsamında Merve Kalay, Egemen Balhan, Aslıhan Günay ve Burcu Yamaner keyifli müzikleri ile müzik şöleni yaşattı. Çok sayıda vatandaşın katıldığı şenlikte Türk Halk Müziği sanatçısı Tolga Çandar harika bir konser verdi. Sevilen türkülerini festivale katılan vatandaşlar için seslendiren Tolga Çandar’a Yörüklü vatandaşlar da oyunlarıyla eşlik etti. Çandar, Lider Böcek’e gelenek ve görenekleri koruduğu ve Yörük kültürüne katkı sağladığı için teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu