Ekonomi

JPMorgan yöneticisi, Fed’in faiz kararı için farklı bir tahminde bulundu

Kripto para ve klasik piyasalar yakından takip edilmektedir. BeslediFaiz oranı kararları için JP MorganYöneticiden dikkat çekici bir iddia geldi.

portföy yöneticisi Seamus MacGorainABD Merkez Bankası’nın para politikasında değişiklik öngörüyor.

Fed %2 şişirme Geçen yıldan beri faiz oranlarını artırdı. Üstelik ABD bankalarındaki iflaslar bile bu hedefi bozamamış görünüyor. Bankalar artan faiz oranları nedeniyle devlet tahvillerini çarçur ederken, piyasalar sıkı para politikasının ne zaman sona ereceğini tartışıyor.

JPMorgan Asset Management portföy yöneticisi Seamus Mac Gorain’in Fed için farklı beklentileri var.

Gorain, piyasaların faiz indirimi beklentilerini haklı çıkaracağını savundu. Deneyimli portföy yöneticisi, resesyon ihtimalinin kapıda olduğuna dikkat çekti. Bankacılık sistemindeki krizin de bu ihtimali artırdığının altını çiziyor.

Seamus Mac Gorain’e göre, ABD’nin resesyona girmesiyle birlikte Fed, faiz oranlarını planlanandan erken indirmeye başlayacak. JPMorgan yöneticisi, Fed’in oranları “Eylül kadar erken” düşürmek zorunda kalabileceğine inanıyor. Bu beklenti, Fed’in yıl sonuna kadar savunmak istediği faiz oranlarıyla çelişiyor.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

eceabathaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu