Teknoloji

Intel yalnızca 1 yıl sürdü, fişten çekildi Blockscale 1000

Nisan 2022’de Intel birinci oldu” Bonanza Madeni“adını verdiği Blockscale ASIC yongalarını piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu. Bu çalışmalar özellikle blockchain ve Bitcoin madencilik pazarı için üretildi. Şimdi ise Intel, Blockscale 1000 serisi için “ömrünün sonu” etiketive bu çiplerin gelecekteki sürümlerini yayınlamayı planlamadığını duyurdu.

Bir Intel sözcüsü yaptığı açıklamada şunları söyledi: “IDM 2.0 yatırımlarımıza öncelik verdiğimiz için, Blok Ölçekli müşterilerimizi desteklemeye devam ederken Intel Blok Ölçekli 1000 Serisi ASIC’in ömrünü sonlandırdık.”

Bu yongalar 1 yıl önce ilk kez duyurulduğunda Intel, Blockscale ASIC kullanmaya karar verdi. “Bitcoin madenciliği şirketlerinin önümüzdeki yıllarda hem sürdürülebilirlik hem de hash oranı ölçeklendirme hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmada önemli bir rol oynayacak.” dedi. Yonga, ” 580 GH/s’ye kadar hashrate çalıştırmaSpecial Belief Hash Algorithm-256 (SHA-256) ASIC işlemcisi ve “tabanı” vardı. Zincir başına 256 adede kadar tümleşik devre kullanabiliyordu.

Blockscale ASIC’in sevkiyatı 2022’nin 3. çeyreği için planlandı. Intel bu yongalar için satış veya birim sevkiyatı yayınlamadı, ancak beklentileri karşılamadıklarını varsayabiliriz. Intel, diğer Bitcoin temalı ASIC yapıları olup olmadığıBu konuda yorum yapmadı, sadece şunları söyledi: “Pazar fırsatlarını izlemeye devam ediyoruz.”

haberkaramanli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu