Haber

Erguvan Evleri Projesi Hak Sahiplerine Teslim Edildi

Üsküdar’da “Büyük Dönüşüm” sloganıyla hız kesmeden yürütülen ve sarsıntıya dayanıklı olmayan binaların yıkımıyla gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışmaları meyvelerini vermeye başladı. Üsküdar Belediyesi’nin başlattığı kentsel dönüşüm seferberliği ile Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde geliştirilen ve kısa sürede tamamlanan Erguvan Konutları projesinde teslim aşamasına geçildi. Tamamlanan projenin hak sahipleri tapularını aldı.

Erguvan Konutları’nın tapularının hak sahiplerine teslim edildiği programda konuşan Türkmen, Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerde yaşanan acı kayıpları hatırlatarak, kentsel dönüşüm çalışmalarında bir günün bile kaybedilmemesi gerektiğini söyledi.

Kentsel dönüşümün devlet ve millet olarak birlikte çözülebilecek bir konu olduğunu belirten Türkmen, “Aslında insanoğlu bu fani dünyada sağlıklı ortamlarda, huzurlu yapılarda inançla yaşamak istiyor. Bunun için elbette mutlaka bir çaba gerekiyor. Söz konusu bir dünya şehri, bir tarih ve kültür şehri olan Üsküdar olunca elbette herkes bu şirin mahallede yaşamak ister. Hakikaten İstanbul’un taşı altın ama Üsküdar’ınki yakut. İstanbul’un 39 ilçesinde kiminle tanışsam bana hep ‘Belediye başkanım ne güzel şehrin var, ne güzel belden var’ diyorlar. söz konusu.

Erguvan Konutları’nın bölgedeki en keyifli kentsel dönüşüm çalışmalarından biri olduğunu belirten Türkmen, bölgedeki hukuki görüşlerin belediye ve hak sahipleri arasında kurulan iş birliği ile çözüldüğünü kaydetti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-yatagan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu