Haber

Diyarbakır’daki yıkım sırasında asılan Türk bayrağı hassasiyetle indirildi

Kahramanmaraş merkezli sarsıntıların ardından Diyarbakır’da ağır hasarlı binaların yıkımına devam edilirken, 7 katlı Serin-1 Apartmanı’nın yıkımı sırasında ekipler son kattaki bir apartman dairesine asılan Türk bayrağını hassasiyetle indirdi.

6 Şubat’ta Pazarcık ve Elbistan’da meydana gelen yıkıcı depremin ardından yaraları sarma çabaları sürüyor. Depremden etkilenen 11 ilin ortasında yer alan Diyarbakır’da ağır hasarlı binaların yıkımı sürüyor.

Merkez Bağlar ilçesinde depremin olduğu gece meydana gelen Serin-2 Apartmanı’nın enkazında 108 kişinin hayatını kaybettiği yan cephedeki Serin-1 Apartmanı ağır hasar gördü. Bugün sabah saatlerinde binanın yıkımı devam ederken, polis ekipleri ve işletme amirleri son katta Türk bayrağı gördü. Ancak yıkım çalışması durduruldu ve iş makineleriyle Türk bayrağı hassas bir şekilde indirildi. Bayrak daha sonra güvenlik güçlerine teslim edildi.

Diyarbakır’da enkaz kaldırma alanından sorumlu saha ustabaşı Orhan Şener, Serin-1 Apartmanı’nın yıkımı sırasında saat 15.00 sıralarında güvenlik güçleri ve yıkım ekiplerinin dairede fark ettikleri Türk bayrağını gördüklerini ve çalışmayı durdurduklarını söyledi.

Şener, Türk bayrağını dikkatlice indirdikten sonra güvenlik güçlerine teslim ettiklerini söyledi. Yıkımımızı da bir plana alarak tamamlayacağız” dedi.

Öte yandan yıkım sırasında makas operatörünün tek dokunuşuyla binanın bir kısmının çökmesi telefon kameralarına yansıdı. – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu