Haber

Dilovası’ndan fırınlara ramazan denetimi

KOCAELİ (İGFA) – Ramazan ayı nedeniyle denetimlerini sıkılaştıran belediye grupları; ilçedeki fırınların denetimini gerçekleştirerek, standartlara uymayan ve cezai işlem uygulayan işletmeleri uyardı.

Denetimlerin her zaman devam edeceğini belirten Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, “Ramazan ayında kontrol gruplarımız ilçemizde faaliyet gösteren fırınlarda denetimler yapıyor. Özellikle; Ramazan ayının sembollerinden biri olan ramazan pidesinin kilo kontrolü gruplarımız tarafından yapılmaktadır. Standartlara uymayan işletmelerde, uyum standartları ile ilgili yapılması gerekenlerin açıklanması ve eksikliklerin giderilmesi için cezai işlem uygulanmaktadır. 9207 Sayılı İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına Dair Yönetmelik ve 5179 Sayılı Gıdaların Üretimi, Tüketimi ve Denetimi Hakkında Yönetmelik uyarınca, çalışan işçinin hijyen belgelerinin denetimlerini, özellikle de son kullanma tarihi gibi ürünlerin denetimlerini gerçekleştirmekteyiz. depolama alanında un ve maya ve pestisit sözleşmeleri. Kontrollerimiz bundan sonra aranarak devam edecek. Vatandaşlarımızdan şikayet, görüş ve önerileri için Emniyet Müdürlüğümüze 0262 754 88 88/153 numaralı telefondan ulaşarak rahatsız edici işyerlerini bildirmelerini rica ederim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu