Haber

Çin Dışişleri Bakanı: Çin’in Modernleşmesi Dünya İçin Önemli Bir İlham Veriyor

PEKİN, 7 Mart (Xinhua) — Çin Dışişleri Bakanı Qin Gang Salı günü Çin’in modernleşmesinin dünya için, özellikle gelişmekte olan ülkeler için değerli bir ilham kaynağı olduğunu söyledi.

Çin ulusal meclisinin devam eden yıllık oturumu çerçevesinde düzenlediği basın toplantısında Qin, 1,4 milyardan fazla nüfusa sahip bir ülkenin modernleşmesini sağlamanın insanlık tarihinde benzeri görülmemiş bir başarı olduğunu ve bunun başlı başına büyük bir başarı olduğunu söyledi. büyük bir küresel değer. Qin daha sonra Çin modernleşmesinin beş özelliğini listeledi.

“Çin’in modernleşme yolu ülkenin ulusal koşullarına çok uygun” diyen Qin, Çin’in başarısının her ülkenin kendi yolunu seçme ve geleceğini sağlam bir şekilde kendi ellerinde tutma hakkına ve yeteneğine sahip olduğunu kanıtladığını vurguladı.

Qin’e göre halkı ilk sıraya koymak Çin modernleşmesinin bir başka özelliği, herkes için ortak refaha ulaşmanın yollarından biri. Modernleşmenin sadece birkaç ülke veya bireyin çıkarlarına hizmet etmemesi gerektiğini belirten bakan, dünyanın dört bir yanındaki insanların gelişme ve mutluluğun peşinden gitme hakkından eşit şekilde yararlanmaları gerektiğini söyledi.

Çin modernleşmesinin barışa, kalkınmaya, işbirliğine ve karşılıklı faydaya adandığını ve insanlık ile doğa arasındaki uyuma bağlı olduğunu söyleyen Qin, bunun Batı modernleşmesinden farklı yeni bir yol olduğuna işaret etti.

Çin modernleşmesinin açıklığı ve kapsayıcılığına ilişkin görüşlerini açıklayan Qin, her ülkenin kendi ulusal gerçekliğine uygun bir modernleşme yolu izleme hakkına saygı duymanın değerli olduğunu kaydetti. Qin, herkesin birlikte gelişip başarılı olabilmesi için etkileşimi ve karşılıklı öğrenmeyi teşvik etmek için çaba gösterilmesi gerektiğini kaydetti.

Son olarak, Qin’e göre Çin modernleşmesi, insanların birlik içinde çok çalışmasını içerir. “Belirlenen planı gerçekleşene kadar uygulamada ısrar edeceğiz” diyen Qin, partizan sürtüşmelerin, boş konuşmaların ve bazı ülkelerde sık sık siyasi tutum değişikliklerinin en iyi planı bile bir yanılsama ve boşluğa dönüştürebildiğine dikkat çekti. rüya.

“Çin’in modernleşme süreci, dünyada barışın, adaletin ve ilerlemenin gücüne verilen bir destektir” diyen Qin, insanlık için ortak bir geleceğe sahip bir toplum inşa etme vizyonunun, daha fazla ülke atıldıkça gerçekleşeceğine olan inancını ve umudunu dile getirdi. modernleşme yolculuğu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu