Haber

CHP Milletvekili Gürer: Tüm kamu sağlık çalışanlarını taşeronluk uygulamalarından kurtarın

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda; “Otel benzeri hastaneleriniz var ama içlerinde yeterli doktor ve çalışan yok. Niğde’de tıp fakültesi var ama üniversite hastanesi yok. Niğde’de hastane yatak sayısı nüfusla orantılı olarak artmadı. Hastanede bilişim teknolojisi, radyoloji, laboratuvarlar, kiralık araç şoförleri, kafeteryalar var. “Sosyal tesis çalışanları taşeronlara bırakıldı, kadro verilmiyor. Tüm kamu sağlık çalışanlarını taşeronluktan kurtarın ve kamu görevlerine verin” dedi.

Sağlık Bakanlığı’nın 2024 yılı bütçe teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülüyor. Toplantılarda CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer kısaca şunları söyledi:

“TÜM KAMU SAĞLIK ÇALIŞANLARINI TAŞEHİRLİK UYGULAMALARINDAN KURTARIN VE KAMU PERSONELİNE ÇIKARIN”

“Otel gibi hastaneleriniz var ama içlerinde yeterli doktor ve çalışan yok. Niğde’de tıp fakültesi var ama üniversite hastanesi yok. Niğde’de hastane yatak sayısı nüfusla orantılı olarak artmadı, durgunluk devam ediyor.Doktor ve hemşireler özveriyle çalışıyor ancak yeterli personel eksikliği sorunları artırıyor.Hastane bilişim, radyoloji, laboratuvar, kiralık araç şoförleri, kafeterya ve sosyal tesis çalışanları taşeronlara bırakıldı ve onlara ekip verilmiyor.Tüm kamuyu kurtarın sağlık çalışanlarını taşeronluktan kurtarıp kamu ekiplerine yerleştiriyorlar.

“ECZENELERDE İLAÇ TEDARİĞİNDE SORUNLAR DEVAM EDİYOR”

Randevu bekleyen binlerce kişi sizden olumlu haber bekliyor. ASM çalışanları ve aile hekimleri kamu çalışanı sayılmasına rağmen, kamu kurumlarında görev yapmalarına rağmen kamu dışı çalışan olarak sınıflandırılmaktadır. Aile sağlığı çalışanlarının ve aile hekimlerinin en önemli sorunu iş güvencesidir, bu konuda düzenlemelerin yapılması gerekmektedir. “Eczanelerde ilaç temininde hâlâ sorunlar yaşanıyor.”

“SARAYDA VE KULLANILAN UÇAKTA IŞIĞI SÖYLÜYORUZ AMA BURADAN BAŞLIYOR”

Ayrıca bütçe tanıtım kitapçığını da göstererek Bakan Koca’ya seslenen Gürer, “Mehmet Şimşek buraya geldi, israf bitiyor.” Bu yüzden emeklilere 5 bin lira verdi, hatta çalışandan emekli ikramiyesini de esirgedi. Saydım, böyle 136 sayfa var. Bunlara ne gerek var? Bu gereksiz israftır. Bu kadar masraflı bir iş yerine bu işten para kazanamayan biri varsa bana gelsin yarı fiyatına yardımcı olurum ama bunu basabilme şansım var. Bu tür israflar öncelikle sizden başlamalı. Sarayda yanan ışıktan, kullanılan uçaktan bahsediyoruz ama olay buradan başlıyor. ” söz konusu.

arnavutkoy-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu