Ekonomi

Çeşme’de bayram hazırlığı

Çeşme Turistik Otelciler Derneği (ÇESTOB) Başkanı Yakup Demir, “Bayram tatili 3 gün ve haftasonuna takıldı. Bayram tatili ile Alaçatı Ot Festivali’ni bir arada değerlendirdiğimizde doluluğun yüzde 70-80’lere ulaşmasını temenni ediyoruz.”

21-23 Nisan Ramazan Bayramı tatili ve kısa bir süre sonra düzenlenecek Alaçatı Ot Festivali nedeniyle Çeşmeli turizmciler ve Çeşme esnafı hazırlıklarını yoğunlaştırdı. Kış döneminde kapalı olan turistik ve butik otellerin açılışı için hazırlıklar sürerken, Çeşme esnafı da kolları sıvadı. ÇESTOB Lideri Yakup Demir, otel doluluk oranının yüzde 70-80’lere çıkmasını temenni ettiklerini belirtti.

“Bayram tatilinin Alaçatı Ot Festivali ile ilişkisini kurduk”

Tatil ve Alaçatı Ot Festivali nedeniyle otel rezervasyonlarının devam ettiğini belirten Demir, “Bayramla birlikte Çeşme’deki otellerimizin neredeyse tamamı açılıyor. Tatil rezervasyonlarımız kötü gidiyordu ama bu günler hızlandı. Alaçatı Ot Şenliği Çeşme’ye gelmek isteyenler Alaçatı Ot Şenliği’ne entegre oldular Bayram tatili için Alaçatı Ot Şenliği ile irtibata geçtik Bu konuda belediye başkanımızdan bir ricamız oldu. Kısaca tatil 3 gün ve hafta sonuna mahkûm.Bayram tatili ile Alaçatı Ot Şenliği’ni bir arada düşündüğümüzde “Doluluğun yüzde 70-80’lere çıkmasını temenni ediyoruz. Yaklaşık 15 gün var. Hava çok güzel” dedi.

“Yurt içi ve yurt dışı seçimlere entegre edildi”

Yaz sezonuna ilişkin erken rezervasyonlar hakkında da bilgi veren ÇESTOB Başkanı Demir, “Street ve seçim kaçınılmaz olarak erken rezervasyonlarda etkili oldu. Yeni yeni hareketleniyor. Özellikle yurt dışından erken rezervasyonlarımız 2019 yılına kadar iyi gidiyordu. sarsıntının olduğu gün.” Şu an için sorunsuz geçtiğini söyleyebiliriz. Avrupa’dan, özellikle Hollanda’dan erken rezervasyonlar gelmeye başladı. Ama şunu söylememiz gerekiyor ki yerli ve yabancı seçimlere entegre oldu. Bu yıl 14 Mayıs’tan sonra dönem ağır ağır başlamak üzere. , her zaman umutluyuz. Terim bugüne kadar hep keyifli olmuştur. Pandemi döneminde bile rekorlar kırdık. Bu yıl da yeni rekorlar kıracağımıza dair bir beklentimiz var. İnşallah mahcup olmayız.” – İZMİR

cesme-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu