Yaşam

Bülent Ersoy, Deprem Bölgesi İçin 1 Milyon TL Bağış Yaptı

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat gecesi meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki deprem ve gündüz meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki deprem 10 ili büyük ölçüde etkiledi ve bilanço oldukça ağır oldu. Bu süreçte yurt içinden ve yurt dışından birçok kişi seferber oldu. Herkes yardım ve destek için elinden geleni yaparken, ünlü isimler de ellerinden gelenin en iyisini yapmak için çaba harcıyor. Merkez üssü Kahramanmaraş olan deprem, Pazarcık ve Elbistan ilçeleri bölgesinde meydana geldi ve bunun sonucunda 10 ili etkiledi. Bu süreçte tüm Türkiye takviye için kenetlenirken, ünlü isimler de gayret gösteriyor.

Bülent Ersoy’dan deprem bölgelerine dev yardım

Onur Akay’ın haberine göre bağış yapan ünlüler arasında Bülent Ersoy da yer alıyor. Türkiye’nin Diva’sı olarak bilinen Bülent Ersoy hatırı sayılır bir bağışta bulunuyor. Kahramanmaraş başta olmak üzere çevre illeri büyük ölçüde etkileyen ve yıkıcı yıkıma neden olan bu deprem için Bülent Ersoy’un 1 milyon TL bağışta bulunduğu bildirildi. Oldukça güçlü bir miktar olan bu bağış, depremzedeleri bir nebze de olsa desteklemeye yetiyor. Bülent Ersoy, 1 milyon TL dışında 5 iş makinesi göndererek takviyesini esirgemiyor. Özellikle enkaz altında çok fazla insan olması ve insan gücü dışında makine gücüne ihtiyaç duyulması nedeniyle ağır makinelere olan ihtiyaç artmaktadır. Bu süreçte gıda ve para yardımının yanı sıra iş makinesi yardımı da çok değerli bir ek olarak görülebilir. Yaralıları daha çabuk kurtarmak ve enkaz altında yaşam mücadelesi verenlere yardım etmek için iş makinelerine çok ihtiyaç var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu