Teknoloji

Bir ‘Twitter kopyası’ olabilir… Konular büyük sorunlar yaşıyor!

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve beş günde 100 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Threads’te bot hesaplar yaşanıyor.

Instagram lideri Adam Mosseri, bu öğleden sonra Threads uygulamasındaki bir gönderide sorunu şöyle açıkladı:

“Spam saldırıları arttı, bu nedenle hız limitleri gibi konularda daha katı olmamız gerekecek, bu da istemeden aktif kişileri daha fazla sınırlamak anlamına gelecek. Bu korumalara yakalanırsanız bize haber verin.”

KULLANICILAR KARŞILAŞTIKLARI TEKNE HESAPLARINI BİLDİREBİLİR

Başka bir deyişle, en üretken Konular kullanıcıları, uygulamayı kullanma ve gönderileri görüntüleme becerilerinde sınırlamalarla karşılaşabilir.

Ancak Twitter’ın görüntülenebilir gönderiler üzerindeki katı kısıtlamalarının aksine Mosseri, insanların bu sorunu yaşamaya başladıklarında kendilerine ulaşmalarını tavsiye ediyor.

Bu, Threads ekibinin, deneyimlerini olumsuz etkilememek için yasal kullanıcılarla çalışmaya hazır olduğu izlenimini veriyor.

ŞİKAYETLER ARTIYOR

Mosseri’nin duyurusuna yanıt olarak, birkaç kişi platformdaki yorum spam’inin son günlerde önemli ölçüde kötüleştiğinden şikayet etti, hatta bir kişi gönderilerinin yarısının kumarla ilgili botlarla ilgili olduğunu söyledi veya ” e-dolandırıcılıkBotlardan gelen “mesajlar” gibi yanıtlar gördüğünü belirtti.

Bir diğeri, zamanlarının yarısını kumar ve kripto sitelerini zorlayan botları engellemekle geçirdiklerinden şikayet etti.

Ayrıca Elon Musk, Instagram başkanı Adam Mosseri’nin tweet’ini paylaşan bir kullanıcıya, uygulamanın kopya olduğunu vurgulayarak yanıt verdi.

Botlar ve spamlar kontrol altına alınmadığı takdirde Threads’ın Twitter ile birebir duruma düşeceği düşünülüyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu