Haber

Beyaz Saray’da kriz: Biden’ın köpeği en az 10 ajanı ısırdı

Küresel ısınma, Ukrayna savaşı ve iç siyaset gibi onlarca sorunla baş etmeye çalışan Beyaz Saray’ın gündemine bir yenisi daha eklendi.

ABD Başkanı Joe Biden ve First Lady Jill Biden’ın Alman çoban köpekleri, Beyaz Saray personeline karşı saldırgan oldukları gerekçesiyle 2021 yılında iki haftalık eğitim programına alındı ​​ve eğitimin ardından saraya geri döndü.

NTV’nin haberine göreama köpekler yine ülke gündemine girdi.

Biden çiftinin köpeklerinin bu kez kimliği belirsiz servis casuslarına saldırmaya başladığı belirtildi.

Alman kurdunun karıştığı en az 10 vaka var. Isırılanların ortasında bir de gizli servis çalışanları var. Hatta biri hastaneye kaldırıldı.

Komutan isimli köpeğin saldırgan davranışı da ülke gündeminde kendine yer buldu.

BEYAZ EVDE SORULDU

Beyaz Saray basın toplantısında konu ile ilgili sorular soruldu.

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean Pierre, soruları esprili bir şekilde yanıtladı. Gazetecilerden biri sözcü Pierre’e, “Benim sorum çok farklı bir konuyla ilgili: Köpek. Komutan Biden’ın ısırma sorunu var gibi. Son gelişmeler hakkında bilgi verir misiniz?” diye sordu.

Pierre, “Bildiğiniz gibi Beyaz Saray eşsiz ve stresli bir yer. Eminim hepiniz bunu anlıyorsunuz. Dediğim gibi hepimiz için stresli bir ortam. Olmanın ne demek olduğunu da anlayabilirsiniz.” bir aile hayvanı. Biden ailesi herkes için en iyi ortamı sağlamaya çalışıyor.’ diye yanıtladı.

Biden ailesinin bir önceki köpeği Major da ısırma olaylarına karıştıktan sonra Mart 2021’de Beyaz Saray’dan iki haftalık eğitime gönderilmişti. Biden ailesi aynı yıl Commander adında yeni bir köpek sahiplendi. (HABER MERKEZİ)

haber-guneysinir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu