Haber

Beyaz Rusya’dan Sakarya’ya ‘kardeş şehir’ geliyor

SAKARYA (İGFA) –Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Aziz, bir dizi programa katılmak üzere gittiği Ankara’da Belarus’un Ankara Büyükelçisi Victor Rybak’ı ziyaret etti.

Türkiye ile Beyaz Rusya arasındaki iş birliğine şehirler düzeyinde katkıda bulunmaktan memnuniyet duyduklarını belirten Lider Ulu, Büyükşehir’in ocak ayındaki meclis toplantısında ilk adımı atacaklarını ve kurulmak için meclis üyelerinden onay alacaklarını söyledi. Belarus’un Vitebsk şehri ile kardeş şehir ilişkileri.

Büyükelçi Rybak’a nazik ikameti dolayısıyla teşekkür eden Başkan Şanlı, “Belarus’un Ankara Büyükelçisi Victor Rybak’ı kısa bir süre önce şehrimizde ağırladık ve Orta Doğu’da var olan iş birliğini tesis etmek konusunda mutabık kaldık. şehirler düzeyinde iki ülke. Ankara’da Büyükelçi Rybak’a da iade-i ziyarette bulunduk. Şehirlerimizin ortasında işbirlikleri geliştirmek ve projeler gerçekleştirmek için istişarelerde bulunduk. Ocak ayı meclis toplantımızda ilk adımımızı atıyoruz. İnşallah meclis üyelerimizin de onayı ile Belarus’un Vitebsk şehri ile kardeş şehir bağlantıları kuracağız. Ona iyi dileklerimle.”

İŞBİRLİĞİ FIRSATLARI OLUŞTURUYORUZ

Belediye Başkanı Ekrem Aziz, “Sakarya coğrafi konumu, mevsim kuralları, verimli toprakları, turizm potansiyeli, çevreci sanayisi ile birçok avantajın ortada buluştuğu bir şehir. 1 milyonu aşan nüfusu, kültürel zenginliği, büyük şehirlere yakınlığı, ekonomik verileri ve ihracatı ile ülkemizin nadide şehirleri arasında tam ortasında yer almaktadır. Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizin üretim kültürünü geliştirmek, değişim ve dönüşümü hızlandırmak için projeler geliştiriyor, iş birliği fırsatları yaratıyoruz. İnşallah Belarus’un Vitebsk şehri ile kuracağımız bağlantılar güzel sonuçlar verecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu