Ekonomi

Bernstein, Satış Büyümesi ve Kar Marjı Artışının Optimal Kombinasyonu Nedeniyle SAP’yi Satın Alma Notu ile Kapsama Almaya Başladı

Bernstein analistleri Perşembe günü SAP’yi (SAPGF) analiz etmeye başladı ve şirketin gelir artışı ve marj iyileştirme kombinasyonunu vurguladı.

Firmanın SAP hakkındaki iyimserliği, yazılım, bulut tabanlı hizmetlere geçiş ve Avrupa yazılım ve bilgi teknolojisi hizmetleri endüstrisini derinlemesine anlamalarını içeren kapsamlı bir incelemeden kaynaklanıyor.

Analistlerin ana argümanı, sektör ve Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) sistemleri pazarına ilişkin önceki çalışmalarına dayanarak SAP’nin kendi uzmanlık alanları dahilinde mükemmel bir yatırımı temsil ettiğidir.

Analistler bir raporda “SAP’nin ERP pazarı ve SAP’nin bulut tabanlı hizmetlere geçişi nedeniyle çift haneli gelir büyümesinin yanı sıra marj iyileştirmeleri (ve potansiyel olarak hissedarlara daha fazla nakit dağıtımı) elde edebileceği görüşündeyiz” diye yazdı.

Rapora göre, bu durum yüzde 250’den fazla bir gelir artışına yol açabilir. Ayrıca SAP’nin, ERP pazarının şu anda gerçek bir bulut tabanlı çözüm sunmayan önemli bir bölümünden yeni müşteriler çekmesi bekleniyor.

Analistler, SAP’nin Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) ürünlerinin daha fazla sunulmasının ve İş Teknolojisi Platformu’nun kârlılığının artırılmasının da gelir artışına katkıda bulunacağını öngörüyor. Ayrıca SAP Fiori’nin yapay zeka yeteneklerinin ve bileşenlerinin potansiyel satışını da şirket için bir başka büyüme fırsatı olarak görüyorlar.

“Marj artışının aşağıdakilerin bir kombinasyonu yoluyla sağlanması bekleniyor: 1) operasyonel kaldıraç (Microsoft’ta gözlemlenene benzer şekilde); 2) iyileştirilmiş operasyonel verimlilik; ve 3) daha az sayıda ancak daha yüksek marjlı hizmetlere odaklanarak sunulan hizmetlerde bir değişim,” diye özetliyor Bernstein.

SAP’nin hisse senedi fiyatı Avrupa piyasa saatlerinde %1,5 oranında arttı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu