Haber

Bayrampaşa’da Kimyasal Benzeri Madde Sokağı Kırmızıya Boyadı

– BAYRAMPAŞA’da bir kişi, içinde kimyasal benzeri bir madde bulunan kovayı çöpe bıraktı. 29 Ekim caddesi, kağıt toplayıcı kovayı almak için eşyayı boşaltırken kırmızıya boyandı. Üzerine sıvı akarak sokağı kırmızıya çeviren madde, esnafta endişe yarattı. Şikayet üzerine belediye ekipleri sokağı yıkayıp temizledi.

Bayrampaşa 29 Ekim Caddesi’ni kırmızı bir sıvı kapladı. Kısa sürede sokağın büyük bir kısmı kırmızıya boyandı. Çevredekiler durumu belediye ekiplerine bildirdi. Ekipler, sıvının geliş yönünü takip ederek kaynağının dokuma atölyelerinin bulunduğu bir cadde olduğunu belirledi. Polis ekipleri sokaktaki iş yerlerinin güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. Görüntülerde bir kişinin çöp torbalarının bulunduğu yere bir kova bıraktığı, bir süre sonra bir kağıt toplayıcının çöpe kovayı almak için kimyasal madde gibi tozu çöpe attığı anlaşıldı. Kısa bir süre sonra çöpün ortasından çıkan kimyasal benzeri element içeren kırmızı renkli sıvı sokaktan sokağa hatasız bir şekilde akmaya başladı. Sokakta oluşan nahoş koku üzerine çevredeki esnaf durumu Bayrampaşa Belediyesi’ne bildirdi. Belediye temizlik araçları caddeyi yıkadı. Kokudan rahatsız olduklarını belirten vatandaşlar, insanların çöplerini bu şekilde dışarıya atmamasını istiyor. Kovanın çöpe bırakıldığı an ve kağıt toplayıcının kovayı aldığı anlar güvenlik kameralarına da yansıdı.

“KÖTÜ BİR KOKU YAYILIYOR, BİZ DE RAHATIZ”

Esnaf Selami Delibaş, “Sabah iş yerine geldiğimde çöpte rastgele bir şey yoktu. Bir kişi tarafından çöpe bir kova bırakılmış. Kovanın içinde sanırım kimyasal element çıktı. Sonra kağıt çıktı” dedi. Toplayıcı, çöpte kalan kovayı almak için ham maddeyi çöpe döktü.Kimyasal madde üstten gelen suyla birlikte sokağa indi.

“ZEMİNLER KİRLİ, ÇOK KOKUYOR”

Sokakta esnaf olan Mahmut Kanal, ekiplerinin yolu yıkamasına rağmen kırmızı renkli suyun geri geldiğini belirterek, “O kadar kötü bir koku var ki anlatamam. Belediye ekipleri yıkadı ama geçecek” dedi. bir daha gel.duyduğum kadarıyla üst sokaklarda yere boya gibi bir şey dökülmüş,o kadar diyorlar.yerler kirli,çok pis kokuyor.gerçekten rahatsız olduk rahatsız edilmemek mümkün mü? “

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu