Haber

Bankacılık krizinin merkezindeki Silikon Vadisi Bankası satıldı

1980’lerden bu yana teknoloji sektörüne önemli krediler sağlayan SVB, 2008’den bu yana ABD’de batan en büyük banka oldu.

İflas düzenleyicileri tarafından oluşturulan Silicon Valley Bridge Bank’ın Pazartesi gününden itibaren First Citizens tarafından devralınacağı açıklandı.

First Citizens yaptığı açıklamada, “Silicon Valley Bridge Bank’ın tüm kredilerini ve diğer belirli varlıklarını önemli ölçüde satın almayı ve tüm müşteri mevduatlarını ve diğer belirli yükümlülüklerini üstlenmeyi kabul ettiğini” söyledi.

açıklamada, “Marj teminatlı tam banka alımı olarak yapılandırılmış işlem”kelimeler yer aldı.

Öte yandan açıklamada, ‘First Citizens Bank’ın bir bölümü olan Silicon Valley Bank’ adı altında SVB’nin 17 eski şubesinin açılacağı kaydedildi.

ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) dün yaptığı açıklamada, sürecin 119 milyar dolarlık mevduatı ve 72 milyar dolarlık varlığı kapsadığını söyledi.

Mevduatı sigortalamaya devam edecek olan FDIC, SVB’nin mudilerinin “otomatik olarak First Citizens Bank’ın mudileri haline geleceğini” ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu