Ekonomi

Bakan Işıkhan’dan kısa çalışma ödeneği açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan3 ay daha uzatılan kısa çalışma ödeneği uygulamasında son 3 ayda 110 bin kişiye yaklaşık 935 milyon lira ödeme yapıldığını belirtti.

Işıkhan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile 3 ay daha uzatılan kısa çalışma ödeneği uygulaması 3 ayda 110 bin kişiye ödendi. Yaklaşık 935 milyon TL kısa çalışma ödeneği ödendi. 110 bin kişiye yapıldı.Uzatılan 3 aylık dönemde yaklaşık 115 bin kişinin kısa çalışma ödeneğinden faydalanması bekleniyor.Milyarlarca liralık bir ödeme öngörüyoruz.Tüm imkanlarımızla milletimizin yanındayız. .”

Yarım çalışma ödeneği başvuruları internet üzerinden yapılabilecek.

Bakan Işıkhan, doğum ve evlat edinme sonrası yarım çalışma ödeneği başvurularının Türkiye İş Kurumu e-Şubesi üzerinden de yapılabileceğini de belirtti.

Twitter’dan açıklama yapan Işıkhan, şunları yazdı:

‘Türkiye Yüzyılı’nı inşa etme yolunda, TÜRKİYE İŞ KURUMUNUN hizmetlerini dijital ortama taşımaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımız Doğum ve Evlat Edinme Sonrası Yarım Çalışma Ödeneği başvurusunu İŞKUR e-Şubesi üzerinden yapabilecekler.

haberermenek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu