Haber

Arkadaşının ölüm haberini 24 yıldır cüzdanında saklıyor

Kahramanmaraş’ta Osman Büyükçapar, 1998 yılında meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Türkiye gazetesinin Kahramanmaraş’taki muhasebecisi Gazi Aydın’ın gazetede çıkan haberini 24 yıldır cüzdanında saklıyor.

Kahramanmaraş’ta 1985 yılında bir matbaa işine girerek çalışmaya başlayan Osman Büyükçapar (55), meslektaşları ortasında devrin Türkiye gazetesinin Kahramanmaraş’taki muhasebecisi Gazi Aydın ile tanıştı. Farklı zamanlarda buluşan ikili, birlikte bolca vakit geçiriyordu.

Aydın, 1998 yılında Kahramanmaraş-Kayseri Karayolu’nda meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybetti. Arkadaşının vefatına çok üzülen Büyükçapar, o devir Türkiye gazetesinde çıkan mevt haberinin gazete kupürünü cüzdanında saklıyor. Cüzdanından çıkartıp ortada bir anılarını tazelediğini belirterek arkadaşını çok sevdiğini söz eden Büyükçapar, “Ben 1985 yılında bir matbaa işinde çalışmaya başladım. Gazi Aydın merhum bizim de muhasebecimizdi. O gündür severim. Kahramanmaraş’ta sevilen sayılan bir kişiydi. 1998 yılında ise Türkiye gazetesinin muhasebecisiydi; geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. O günden günümüze Türkiye gazetesinde çıkan ölüm haberinin kupürünü cüzdanımda saklıyorum. Gazete haberini sakladığım için Gazi Aydın’ın yakınları ise şad oluyorlar. Ölene kadar saklayacağım. Sağ olsun yüzü güleç bir insandı ve bir arada yemek yiyip gezerdik, Allah rahmet eylesin” dedi.

2 Nisan 1998 yılında Kahramanmaraş Kayseri Karayolu’nda meydan gelen kazada, Gazi Aydın yönetimindeki araba karşı taraftan gelen Mehmet Bozkurt idaresindeki kamyonet ile çarpışmıştı. Kazada Aydın olay yerinde hayatını kaybederken, kamyonet şoförü Bozkurt ise yaralanmıştı. – KAHRAMANMARAŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu