Haber

Anaokulu öğretmenleri ek ders ücreti karşılığında destek eğitim odalarına atanabilirler.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okul öncesi kaynaştırma öğrencilerine yönelik “destek eğitim odası” eğitimlerinde okul öncesi öğretmenlerinin ek ders ücreti karşılığında görevlendirilmesine izin verdi.

MEB Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yapılan değişiklikle, 1 Aralık 2006 tarihli Bakanlar Kurulu kararının “kurs ücreti karşılığı görevlendirme” başlıklı unsuru yeniden düzenlendi.

Bu kapsamda ilgili konuya “sınıf öğretmenleri” ibaresinden sonra “okul öncesi öğretmenlerine okul öncesi eğitim” ibaresi eklenmiş ve okul öncesi öğrencilerine yönelik destek eğitim odasında verilecek eğitimle sınırlandırılmıştır. Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği kapsamındadır.

Böylece kaynaştırma yoluyla eğitimlerine devam eden okul öncesi öğrencilerinin eğitiminde görev alan okul öncesi öğretmenlerine bu görevleri karşılığında ek ders ücreti sağlanmıştır.

ozvatan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu