Yaşam

Altın Portakal Sinema Okulu için başvurular başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 60.’sı düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında 5. kez gerçekleşecek olan Altın Portakal Sinema Okulu için başvurular başladı. Türkiye’deki üniversitelerde Radyo, Televizyon, Sinema, Medya, Bağlantı ve Görsel Sanatlar okuyan lisans öğrencilerinin başvurularını bekleyen Altın Portakal Sinema Okulu, 8-13 Ekim tarihleri ​​arasında yeniden online olarak gerçekleştirilecek.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Lideri Muhittin Böcek yaptığı açıklamada, “’Gençler üretecek, Antalya gençlerle birlikte yükselecek’ sloganıyla 2019 yılında başlattığımız Altın Portakal Sinema Okulu 5 yılını doldurdu. Bine yakın öğrenciyi sinema profesyonelleri ile buluşturduğumuz Altın Portakal Sinema Okulu ile bu yıl geleceğin sinemacılarına desteğimizi sürdürüyoruz.

BAŞVURU TARİHİ 1 EYLÜL

Altın Portakal Sinema Okulu’na son başvuru tarihi 1 Eylül 2023 Cuma günü saat 18.00 olarak belirlendi. Sinema öğrencileri başvuru formuna festival web sitesinden ulaşabilecek ve başvuru linki belirtilen tarihe kadar açık kalacak.

Altın Portakal Sinema Okulu’na gelen başvurular arasından seçilecek 250 öğrenci, sinema bölümü profesyonelleri tarafından her sabah teoriden pratiğe farklı başlıklarda verilen derslere katılacak. Festivalin sosyal medya hesapları üzerinden herkese açık olacak Altın Portakal Sinema Okulu söyleşilerinde usta isimler deneyimlerini paylaşmaya ve ilham vermeye devam edecek.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek başkanlığında 60. Antalya Altın Portakal Sinema Festivali 7-14 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek. Festivalin idari müdürü Av. Ahmet Boyacıoğlu’nun yönettiği filmin sanat yönetmenliğini Başak Emre, Antalya Sinema Forumu’nun yönetmenliğini ise Armağan Lale ve Pınar Evrenosoğlu üstleniyor. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu