Haber

Akşener CHP’ye kapıyı tamamen kapatacak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 26 Ağustos’ta yapacağı konuşma siyaset çevrelerini karıştırdı. Bazı parti kaynakları, Akşener’in 26 Ağustos’ta “2024 yerel seçimlerinde izleyeceği ‘siyasi çizgiyi’ açıklayacağına ve ‘sert bir konuşma’ hazırladığına” dikkat çekti. Akşener’in bu konuşmasının ardından yerel seçimlerin bölge toplantılarına başlayacağı da belirtildi.

DELİLİN AMACI

14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından partisinin tüm yetkili heyetleriyle birlikte başka bir yere gelen Akşener, bir dizi toplantı düzenleyerek yerel seçimlere ilişkin partililerin görüşlerini dinledi. Bu toplantılarda partililerin “CHP ile ittifakın partiye zarar verdiği” görüşünün öne sürüldüğü ve İYİ Parti’nin yerel seçimlerde ‘bağımsız’ olarak seçimlere girerek partinin kazanması için ‘bağımsız’ parti olarak kendini kanıtlaması gerektiği görüşü ileri sürülüyor. kurumsal bir karakter” hakimdir.

‘SERT KONUŞMAK’

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre bazı kaynaklar, Akşener’in konuşma konusundaki konuşmasının “kongre konuşması kadar sert” olacağını ve “CHP ile ilçelerde bile ittifak yapılmayacağını” öne sürüyor.

Öte yandan, İzmir Büyükşehir Belediyesi adaylığı için partinin kalkınma politikaları lideri Ümit Özlale’nin adı konuşuluyor.

KAYNAK: CUMHURİYET GAZETESI

haberyumurtalik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenikent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu